24207

Sevi piesaka DUO MUNDI
19.07.2012


Rīgas Latviešu biedrības Mūzikas komisija laipni ielūdz interesentus Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē 2012. gada 19. jūlijā plkst. 19.00 noklausīties kameransambļa DUO MUNDI muzicēšanu. Tajā spēlē Gunta Ābele (čells) un Elīna Bērtiņa (klavieres). Programmā Ludviga van Bēthovena, Roberta Šūmaņa, Riharda Štrausa un Dmitrija Šostakoviča skaņdarbi

Gunta Ābele
Čelliste nāk no mūziķu ģimenes un jau piecu gadu vecumā sāk spēlēt čellu, sākumā Rīgas 1. bērnu mūzikas skolā pie skolotājas Daces Pūces, vēlāk pie profesores Elionoras Testeļecas Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā. Jau agri Gunta kļūst par daudzu konkursu laureāti (Augusta Dombrovska konkurss, Latvijas mūzikas skolu Valsts konkurss, Karla Davidova starptautiskais čellistu konkurss).
2005. gadā viņa turpina mācības Bāzeles Mūzikas akadēmijā pie profesora Ivana Monigeti un viņa asistentes Sol Gabetas, kur ar izcilām sekmēm iegūst bakalaura un maģistra grādu. Studiju laikā Šveicē Gunta Ābele ar panākumiem piedalās vairākos konkursos – I vieta Concours National de Jura (2007), Rāna Mūzikas balvas laureāte (2010), I vieta Eiropas Jauno solistu konkursā Luksemburgā (2010), kā arī divkārtēja Hablitcela balvas stipendiāte.
Gunta Ābele ir ielūgta piedalīties daudzos starptautiski pazīstamos mūzikas festivālos –  Šlēsvigas-Holšteinas festivālā (Hamburga), Jehudi Menuhina festivālā (Gštade, Šveice), Zalcburgas mūzikas festivālā, Mūsdienu mūzikas festivālā Madridē, Viva Cello (Bāzele), Baireitas kamermūzikas un Santanderas akadēmijas festivālos.
Jaunās latviešu čellistes repertuārā ietilpst plašs mūzikas stilu loks – no baroka līdz mūsu dienām; viņas meistarību veicinājusi sadarbība ar tādiem komponistiem kā Sofija Gubaiduļina, Frangis Ali-Zade, Tomass Demenga, Tans Duns un Pēteris Vasks, arī meistarklases un kursi pie izcilām mūzikas personībām - Fransa Helmersona, Volfganga Emanuēla Šmita, Hansa Ešenburga, Gidona Krēmera, Žerāra Visa un Serdžio Acolīni -, kas palīdzējuši Guntai Ābelei kļūt par pilnvērtīgu mākslinieci. 
 
Elīna Bērtiņa
Muzikālo izglītošanos sāka Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā, kur mācījās pie skolotājas Ligitas Muižarājas un profesores Ilzes Graubiņas. Pianiste absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistrantūru (profesora Sergeja Osokina klase). 2005. gada JV LMA un Swedbank Gada balvas laureāte. Pateicoties Šveices valdības stipendijai Elīna turpināja studijas Ženēvas Mūzikas augstskolā, iegūstot mūzikas maģistra grādu izcilā franču pianista, profesora Paskala Devojona (Pascal Devoyon) vadībā. Savas prasmes un zināšanas pianiste ir papildinājusi izcilu mākslinieku meistarklasēs (Mihails Voskresenskis, Ivans Klanskis, Irena Russo, Dominiks Merlē u.c.), kā arī piedaloties starptautiskos konkursos Latvijā un ārvalstīs.
 Elīna Bērtiņa regulāri sniedz koncertus gan kā solo māksliniece, gan kopā ar izciliem Latvijas mūziķiem, kā arī sadarbojoties ar mūsu valsts orķestriem. Kopā ar Liepājas simfonisko orķestri ir tapuši komponistu Jura Karlsona un Agra Engelmaņa darbu klavierēm ar orķestri pasaules pirmatskaņojumi.  2011. gadā pianiste kopā ar Liepājas simfonisko orķestri izcili atskaņoja Bendžamina Britena klavierkoncertu Pianisma Zvaigžņu festivālā Liepājā, kā arī bija Latvijas Klavieru skolotāju asociācijas Jūrmalas klavierspēles meistarkursu vadītāja.

Biļetes
Ls 3. - , pensionāriem, studentiem, skolēniem Ls 1.- Rīgas Latviešu biedrībā un pirms koncerta

Atbalsta
Latvijas Radio 1, Latvijas Radio 3 Klasika, Latvijas Mūzikas informācijas centrs,
www.music.lv, www.tvnet.lv, www.notikumi.lv, laikraksti Diena, Neatkarīgā, Latvijas Avīze, Laiks, Brīvā Latvija 
      Atpakaļ