87469

Rīgas svētku koncerti dejas mākslas cienītājiem
18.08.2018


Sapņu dārzs - Rīgas Latviešu biedrībai 150

Rīgas svētki 2018 Vērmanes dārzā


Dejas mākslas cienītājiem


Iedvesmojoties no aizvadītajiem XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem Rīgas Latviešu biedrība programmā "Sapņu dārzs – Rīgas Latviešu biedrībai 150" Rīgas svētku ietvaros piedāvā īpašu programmu dejas mākslas cienītājiem.

18. augustā plkst. 12.00 Vērmanes dārza estrādē skatītājus priecēs horeogrāfijas koncerts, kas ievedīs skatītājus svētku atmosfērā “Deja cauri gadsimtiem”. No senās dejas uz regtaimu un baletu, no improvizācijas laikmetīgajā dejā uz džezu un arī hiphop, mūsdienu moderno deju. Jaunu dejas stilu izveidošanās un attīstība. Koncertā piedalās: seno deju grupa "Magnolia", seno deju grupa “Tutti” Tālis Sils un "Dance Academy", “Riga City Jazz Dance” un deju grupa "Buras". Koncertu veido Lita Beiris sadarbībā ar Latvijas Profesionālā Baleta asociāciju.

19. augustā plkst. 15.00 Vērmanes dārza estrādē Rīgas Latviešu biedrības tautas deju ansamblis “Vija” priecēs ar koncertu “Soļi laikā”. Koncerta ietvaros Rīgas Latviešu biedrības 150. jubilejai par godu tiks izdejotas 15 skaistākās un kolektīva iemīļotākās latviešu tautas dejas – katrai Rīgas Latviešu biedrības 10 – gadei viena.

18. augustā plkst. 15.00 Vērmanes dārza mazajā skatuvē visiem būs iespēja vērot flamenko deju kluba „Duende” karstasinīgo priekšnesumu. 

Savukārt, Vasaras koncertzālē svētku viesi būs aicināti paši iejusties Rīgas Latviešu biedrības saviesīgo vakaru atmosfērā un laipni gaidīti uz deju stundu ar danču vadoni jeb deju skolotāju, sekojot vēsturiskajiem RLB Balles un danču likumiem.

Uz tikšanos Rīgas Latviešu biedrības 150. jubilejas svinībās Rīgas svētkos!

Vairāk par Rīgas Svētku programmu varat uzzināt www.rlb.lv un www.rigassvetki.lv. 

Rīgas svētkus piedāvā Rīgas dome sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldi un nodibinājumu „Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs”. 

Svētkus Vērmanes dārzā organizē Rīgas Latviešu biedrība sadarbībā ar SIA „Kants Komunikācijas”, SIA „Eiropas Skaņa”, SIA „Video Centrs”, Latvijas Grāmatizdevēju asociāciju un Latvijas Maiznieku biedrību. 

Sakām paldies par sadarbību: Latvijas Universitātei un Latvijas Universitātes Akadēmiskajai bibliotēkai, Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvam, Rakstniecības un mūzikas muzejam, Latvijas Mākslas akadēmijai, Jāzepa Vītola Latvija Mūzikas akadēmijai un tās opermūzikas studijai „Figaro”, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un NBS Štāba orķestrim, LR Zemessardzes jauktajam korim „Stars”,  Latvijas Biškopības biedrībai, Latvijas Dabas fondam, SIA “Vinnis”, Piensaimnieku kooperatīvās sabiedrības “Straupe”,  Latvijas Nacionālajai operai un baletam, Latvijas Nacionālajam teātrim, Dailes teātrim, “Retrofoto”, J.Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolai un tās kamerorķestrim „Armoniko”, Latvijas Profesionālā Baleta asociācijai un biedrībai „Dejas varavīksne”, vokālajām grupām „Putni”,  „Cantemus” un „Krētas freskas”, Ādamsonu – Šķepastu ģimenes kvartetam „Dēvasti”, flamenko deju klubam „Duende”, biedrībai „Knīpām un Knauķiem”,  SIA „Riga Catering Service”, SIA “Elvi Latvija” un visiem, kas piedalās šī notikuma veidošanā!

      Atpakaļ