18668

Rīgas Latviešu biedrības namā uzsākti vērienīgi atjaunošanas remonta darbi
26.10.2011


2011. gada 26. oktobrī

Rīgas Latviešu biedrības namā uzsākti vērienīgi  atjaunošanas un remonta darbi

Šonedēļ uzsākti vērienīgi Rīgas Latviešu biedrības nama remonta darbi, lai atjaunotu un uzlabotu vēsturiskā, unikālā un skaistā nama telpas un tehnisko stāvokli. Paredzēts veikt jumta remontu, bēniņu siltināšanu, kāpņu remontu, kā arī Zelta zāles salona un citu telpu kosmētisko remontu. Remontdarbi plānoti vairākās kārtās.

Pirmajā kārtā tiks veikts jumta klājuma remonts un uzstādītas sniega barjeras. Šos darbus plānots pabeigt jau līdz 30. novembrim. Lai pirmais sniegs nesagādātu rūpes un raizes, kā arī tiktu novērsta sniega krišana no jumta, tiks izgatavotas un uzstādītas kapara sniega barjeras. Savukārt, lai kūstošais sniegs pa bojātajām jumta šuvēm nesūktos nama augšējo stāvu telpās un sienās, nepieciešams veikt jumta klājuma remontu – valču atjaunošanu esošajām jumta seguma loksnēm.

Rīgas Latviešu biedrības nama jumta remonts saņēmis atbalstu no Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas, 2011. gada 30. septembrī noslēdzot Kultūras pieminekļa izpētes, konservācijas un restaurācijas finansēšanas līgumu.

Remontdarbi Rīgas Latviešu biedrības namā notiek, pateicoties SIA „LVA” atbalstam.

 
      Atpakaļ