115912

Pirkstiņspēles un Meteņu danču video
17.02.2021


Mājsēdes laikā Rīgas Latviešu biedrības Rīgas Danču kopiena, kas apvieno RLB Folkloras komisijas draugus, nesēž kājas klēpī salikusi. Mazāk zināmu folkloras slāņu izpētes gaitā radīti vairāki pirkstiņspēļu un danču videoklipi.


Teņa dienai (17. janvārim) par godu, YouTube kanālā atrodami pat divi klipi. Pirkstiņspēles atceroties, ko mums mācījušas mūsu vecmāmiņas un pirkstiņdanči, ko mēs paši esam mācījušies skolas laikā no saviem klasesbiedriem.


Savukārt, jaunais Rīgas danču Meteņa video piedāvā iepazīties ar jaunu deju, ko katrs var dejot ārā. Stāsta dejas horeogrāfs Ernests Spīčs: "Dzimu un bērnību pavadīju Sibīrijā, no kurienes atceros dziļo sniegu un dziesmu par skaisto jaunību. Paldies mūsu muzikantiem, kas atbalstīja ideju un atsūtīja mājās tapušos ierakstus. Turklāt Metenim par godu latvju saimniece Brigita Puriņa izcepa tīstokli, bet es izdomāju mazu dancīti, kuru kažokos un velteņos dejojām ģimenes mājas pagalmā. Jutos kā Sibīrijas sniegos”.


Ceram, ka Meteņa dancītis noderēs, lai izkustinātu mājsēdes laikā ierūsinātos locekļus, bet pirkstiņspēles patiks mazajiem skolnieciņiem. Videoklipus var atrast RLB Rīgas Danču Youtube kanālā - https://www.youtube.com/channel/UCCTU5wKlBw2E4GeTotvQTlQ


Video tapis ievērojot visus valstī notiektos epidemioloģiskos ierobežojumus. Visas darbības, lai sagatavotu videoklipu, notika attālināti - mūzikas ieraksti, dejošana, dziedāšana un video montāža notika tikai vienas mājsaimniecības ietvaros.

      Atpakaļ