42409

Nesteidzīgas sarunas par mīlestību. Sarunājas Rabindranats Tagore un Imants Ziedonis
16.02.2014


Nesteidzīgas sarunas par mīlestību. Sarunājas Rabindranats Tagore un Imants Ziedonis

Š.g. 16. februārī plkst. 16:00 Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē notiks Rīgas Latviešu biedrības kamerkora AUSTRUMS un Liepājas Latviešu biedrības kora INTIS kopkoncerts - ikgadējais Valentīna dienas projekts, kas šoreiz veltīts Imanta Ziedoņa un Rabindranata Tagores nesteidzīgām sarunām par mīlestību.


Koncertā skanēs komponistu Imanta Kalniņa, Artūra Maskata, Pētera Vaska un Riharda Dubras mūzika ar R.Tagores un I.Ziedoņa vārdiem. Noskaņu ziņā dažādo programmu caurvīs vienojošais neviltotu jūtu, ziedošanās, eksistences prieka motīvs un pāri visam - liktenīgas un nesavtīgas mīlestības stāsts.  


Koncerts tiks atklāts ar I.Kalniņa 6. simfonijas 2. daļu, kas sarakstīta jau 2001. gadā, taču joprojām pārsteidz klausītājus ar harmoniski plūstošo teju dievinošas un pārcilvēciskas mīlestības tēmu. Turpinājumā būs iespēja dzirdēt R.Maskata valšus no cikla „Ziedoņa valši” un P.Vaska kordziesmas no cikla „Mīlas dziesmas”, kas tapis pagājušajā gadā kā veltījums izcilajam dzejniekam Imantam Ziedonim. Dziedās ne tikai jauktā kora sastāvs, bet arī abu koru vīru un sieviešu grupas. Koncerta noslēgumā - I.Kalniņa kordziesmas.


Koncertā piedalās:
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauniešu koris „INTIS”, diriģente Ilze Valce,
Rīgas Latviešu biedrības nama jauktais koris „AUSTRUMS”, diriģenti Ārijs Šķepasts, Vilhelms Vācietis, Matīss Tučs, pie klavierēm lieliskie Mareta Beitika un Aldis Liepiņš.


Koncerta norises vietā būs apskatāma arī Ģērmaņu ģimenes un Laimas Eglītes gleznu izstāde.


Rīgas Latviešu biedrības kamerkoris „AUSTRUMS” dibināts 1987.gadā. Kamerkoris savās koncertprogrammās iekļauj dažādu stilu skaņdarbus, īpaši pievēršoties baroka mūzikai, latviešu kormūzikas klasikai, 20.gs. mūzikai un latviešu tautasdziesmu apdarēm. Koris savā 25 gadu pastāvēšanas vēsturē uzkrājis nenovērtējamu starptautisko pieredzi kā festivālos, tā konkursos, plūcot laurus dažādās Eiropas valstīs, tostarp Nīderlandē, Šveicē un Ungārijā. Tikpat nozīmīga koristiem ir uzstāšanās pašu mājās – koncerti tiek rīkoti gan Rīgā, gan citās Latvijas pilsētās un lauku rajonos.


Liepājas jauniešu koris “INTIS” /„Iedomāti Nepārspējamā Trokšņa Iracionālā Sintēze”/ dibināts 1987.gadā diriģentes Ilzes Valces vadībā. „INTIS” ir pirmais kora kolektīvs Liepājā, kas sevi pieteicis starptautiska mēroga konkursos, festivālos un koncertos pēc Latvijas Neatkarības iegūšanas 1990. gadā, tālu nesot Liepājas vārdu pasaulē, popularizējot Liepājas un latviešu komponistu mūziku un izcīnot godalgotas vietas un atzinības nozīmīgos koru konkursos. Savas darbības laikā kolektīvam bijusi auglīga sadarbība gan ar Liepājas simfonisko orķestri un diriģentiem J. Ozoliņu, A. Jansonu, N. Šnē, I. Resni, M. Kupču, gan arī ar Liepājas teātri – koris „INTIS” piedalījies 7 operu un vairāku muzikālu izrāžu iestudējumos.


Biļetes iespējams iegādāties Rīgas Latviešu biedrībā pirms koncerta no plkst. 15:00. Ieejas maksa - 2 EUR.
 
      Atpakaļ