105306

Nacionālo bruņoto spēku orķestra koncerts „Vakars Itālijā”
22.03.2019


Aicina apmeklēt Nacionālo bruņoto spēku orķestra koncertus Ventspilī un Rīgā

 

21. martā plkst. 19.00 Ventspils Teātra namā “Jūras vārti” un 22. martā plkst. 19.00 Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē uzstāsies Nacionālo bruņoto spēku orķestris ar jaunu koncertprogrammu „Vakars Itālijā”.

 

“Koncertprogrammā iekļauti populāri un arī muzikāli izaicinoši dažādu valstu komponistu darbi, īpaši akcentējot Itālijas autorus. 19. gadsimta itāļu operu klasiķa Džoakīno Rosīni daiļradi pārstāvēs uvertīra no operas “Itāliete Alžīrā”, 20. gadsimtu iekrāsos Ottorino Respīgī simfoniskās poēmas “Romas pīnijas” pārlikums pūtēju orķestrim, savukārt 21. gadsimtu raksturos koncerta viesdiriģenta – Itālijas bruņoto spēku orķestra mākslinieciskā vadītāja pulkveža Patricio Espozito (Patrizio Esposito)–  kompozīcija “Estroverso”. Tāpat koncertā tiks izpildīti skaņdarbi, kas atceļojuši no Anglijas un Amerikas un būs kā kontrasts “vakaram Itālijā,” stāsta Nacionālo bruņoto spēku orķestra priekšnieka vietnieks kapteiņleitnants Guntis Kumačevs.

 

Koncerta viesdiriģents pulkvedis P. Espozito dzimis un mācījies Romā, Svētās Cecīlijas konservatorijā. Viņa komponētie skaņdarbi ir atskaņoti vadošajos Itālijas un ārvalstu mūzikas festivālos. Līdztekus komponēšanai P. Espozito darbojas izpildītājmākslā un 1986. gadā dibinājis festivālu “New Winds Ensemble”. Kopš 1992. gada pulkvedis P. Espozito ir Itālijas Gaisa spēku orķestra diriģents un mākslinieciskais vadītājs.

 

Turpinot Latvijas armijas tradīcijas, ieeja koncertā - bez maksas. 

      Atpakaļ