43098

Mūzikls "Sprīdītis"
15.03.2014


 Mūzikls „SPRĪDĪTIS”

 Sestdien, 15.martā plkst.16.00 Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē (Merķeļa ielā 13) notiks mūzikla „Sprīdītis” izrāde.

Pasaku lugas autore ir Anna Brigadere.  Viļņa Baumaņa librets un dziesmu teksti. Mūzikas autors ir Ņujorkā dzīvojošais latviešu komponists un diriģents Andrejs Jansons. Mūzikla režisores Sandra Dambiniece, Ingrīda Kušķe. Pedagogi – Haralds Bārzdiņš, Inta Godiņa, Ārijs Šķepasts. Izrādē piedalās Rīgas 6.vidusskolas kolektīvi – skolēnu teātris „Skatuves kods”, Simfoniskais orķestris, jauktais koris „Saule” (kopā apmēram 110 bērnu un jauniešu). Biļetes cena 2 eiro/1.40 ls

„Sprīdītis” ir vēstījums par mūsu tautas vērtību sistēmu, kas palīdz saglabāt sirdi „skaidru kā dimanta oliņa”. Sprīdītis ir parasts lauku puika, viņš nav gājis augstās skolās, neko nenojauš par modernajām tehnoloģijām, bet viņš zina par dzīvi visu svarīgāko, būtiskāko – pamatu. Laipnība, drosme, labestība, cēlsirdība, patiesa mīlestība un spēja dalīties – tāda ir Sprīdīša vērtību pasaule. Un šīs vērtības ir svarīgi realizēt tieši mājās.

„Sprīdītis” kā viena no mūsu kultūras lielajām zīmēm ir nozīmīgs arī mūsdienu jauniešiem, viņi tur joprojām atrod sev būtisko šodien – ticību saviem spēkiem, spēju uzdrīkstēties. Sprīdītis neuzvar ar savām lielajām dūrēm (jo tādu viņam nav), bet gan ar savu lielo sirdi.

Mūzikla veidotāji vēlas mācīties no lugas varoņa un ievest skatītājus Sprīdīša dvēseles skaidrajā un skaistajā pasaulē. Annas Brigaderes radītais Sprīdītis (līdzīgi kā Lāčplēsis vai Laimdota) ir viena no latviešu tautai tuvām un saprotamām kultūras zīmēm. Šim vēstījumam nekad nebeigsies „derīguma termiņš”. Un līdzās mūslaiku kultūras izpausmēm gaišs un labestīgs stāv Annas Brigaderes radītais, apbrīnojamais puika – Sprīdītis.
      Atpakaļ