87417

Maizes iela Sapņu dārzā
18.08.2018


Latvijas Maiznieku biedrība ielūdz Jūs uz             

                             

“ Maizes ielu Sapņu dārzā ” Vērmanes parkā, 2018. gada 18. augustā

no plkst. 12.00 līdz 18.00.


Pasākuma apraksts un programma.

 Pasākuma organizatori Latvijas Maiznieku biedrība sadarbībā ar a/s ’’Jelgavas dzirnavas’’, a/s ‘’Rīgas dzirnavnieks’’, SIA ‘’Gemoss’’, SIA ‘’Leipurin’’, SIA ‘’PRP’’, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments un Rīgas Latviešu biedrība.


Pasākuma dalībnieki:  SIA ’’Lāči’’, SIA ‘’Dona’’, N.Bomja maiznīca ‘’Lielezers’’, SIA ‘’Saldus maiznieks’’, SIA ‘’Fazer Latvija’’, A/S ‘’Hanzas Maiznīcas’’, A/S ‘’Latvijas Maiznieks’’, LPB ‘’Maiznīca Priekule’’ un SIA ‘’Maiznīca Flora’’.


       Šogad maiznieki pulcēsies,  lai kopā ar Rīgas svētku viesiem suminātu Rīgas Latviešu biedrību (RLB)  150 gadu jubilejā un atzīmētu Latvijas simtgadi. Maizes ielā būs gan beķercepti kliņģeri, sklandrauši un smalkmaizītes, gaisā virmos tikko no krāsns izceltu pīrāgu un cepumu smarža. Maiznieka amata meistari apmeklēs RLB Runas vīru telti un kopā ar RLB vadību veidos simboliskus, pēc sentēvu tradīcijām gatavotus rudzu maizes spēka kukulīšus, kā arī stāstīs par sentēvu maizes cepšanu, tās saglabāšanu līdz pat mūsdienām.

Maiznieka amata zeļļi svētku viesus aicinās piedalīties jautrās atrakcijās, izzinošās viktorīnās un konkursos. Ielas garumā varēs degustēt uzņēmumu sarūpētos jaunumus –  veselīgās un daudzveidīgās maizes, gardos konditorejas izstrādājumus un pasniegs īpaši Rīgas Latviešu biedrībai sarūpēto jubilejas kliņģeri. Maizes ielā ik uz soļa varēs sastapt baltos beķeruzsvārčos tērpušos maizniekus, kas laipni sagaidīs ik vienu Sapņu dārza apmeklētāju.

Pasākumu vadīs A/S ‘’Rīgas dzirnavnieks’’ Maiznieka amata meistars Edgars Grāvītis.


Pasākuma norise:


12.00. – 13.00. Svētku programmas atklāšana – Vērmanes dārza estrādē:

             Maizes ielas dalībnieki piedalās RLB pasākuma ‘’Sapņu dārzs. Rīgas Latviešu biedrībai – 150’’ atklāšanā.

* LMB vadības uzruna , iepazīstināšana ar ’’ Maizes ielas’’ dalībniekiem, veiksmes un sadarbības vēlējumi, maiznieku apsveikums RLB, atzīmējot tās 150 gadu jubileju.


* Visas dienas garumā noritēs aktivitātes ‘’Fazer Latvija maiznīcas darbnīcā’’.

No pašiem pirmsākumiem SIA ‘’Fazer Latvija’’ mērķis ir radīt produktus ar vērtību, balstot uzņēmuma darbību uz ilgtspējīgu attīstību un sociālo atbildību.

Cienot maizes cepšanas tradīcijas, uzņēmums iet līdzi laikam un vēlas iepazīstināt Rīgas svētku apmeklētājus ar jaunākajam tendencēm maizes tirgū, neaizmirstot maizes vēsturi. 

Tas būs kā ceļojums laikā, pašā Rīgas centrā – Sapņu dārzā.

Ap plkst.13.00. – 13.30. pasākuma vadītājs uzrunās Fazer Latvija  saimi, degustēs jauno produktu, kas ir tkai ceļa sākumā pie saviem patērētājiem un kopā ar svētku apmeklētājiem noskatīsies filmiņu kā top maize. Darbosies izglītojošs aktivitāšu stūrītis bērniem un fotosiena.


Plkst.13.30. – 14.00. maiznieki apmeklēs RLB Runasvīru kabinetu un pasākuma ‘’Laiks Maizei’’ ietvaros kopā ar RLB vadību veidos simboliskus, pēc sentēvu tradīcijām gatavotus rudzu maizes spēka kukuļus, stāstīs par senajām maizes tradīcijām un kopā izveidos fotosstāstu ‘’Maizes ceļš’’.


            *SIA ‘’Lielezers teltī’’ – notiks izzinošas spēles par maizes cepšanas tradīciju saglabāšanu, kurās būs jāatpazīst maizes gatavošanas procesa instrumenti, pielietojums, erudīcijas spēlē ‘’Burtu juceklis’’ - pareizi jāsaliek vārds, kas apzīmē kādu lietu, procesu vai produktu saistībā ar maizi. Kārtosim burtus tā, lai atrastu dažādus ar maizes ražošanu saistītu priekšmetu senos un esošos nosaukumus.

Svētku viesiem jautājumi ar atbilžu variantiem par maiznīcas Lielezers vēsturi. Visiem aktīvajiem dalībniekiem uzņēmuma dāvaniņas.

Ap plkst.14.00.- 14.30.  pasākuma vadītājs kopā ar Lielezera ceptuves darbiniekiem izspēlēs vienu spēles kārtu, saņems pārsteiguma balvu un kopā ar uzvarētāju fotografēsies pie lielā RLB jubilejai veltītā svētku kliņģera.


 *’’Sapņu dārza svētku maizes meistarklase’’ – SIA ’’Lāči’’ beķerejā degustēs un tirgos maizi, konditorejas izstrādājumus par īpašām svētku cenām. Teltī darbosies arī ‘’mini ceptuvīte’’, kurā notiks pīrāgu un grauzdiņu cepšanas paraugdemonstrējumi un meistarklase, blakus darbosies bērnu stūrītis, kurā risināsies ‘’Stāsti par maizes cepšanu’’.  Kamēr vecāki piedalīsies sarunās par uzņēmumā izstrādātajām maizes šķirnēm ar dažādu dārzeņu , diedzētu graudu piedevām, bērni varēs zīmēt dārzeņus, veidot tos, uzklausīt rūķus kā tiek cepta īsta rudzu maize; piedalīties Zīmējumu konkursā un balvās saņemt Lāču gardumus.

Ap plkst.14.30.- 15.00.  pasākuma vadītājs uzrunās uzņēmuma pārstāvjus, aicinās svētku viesus piedalīties grauzdiņu un pīrāgu cepšanas meistarklasē, un bērnus - darboties Knīpuča Sapņu svētku dārzā.


Plkst.15.00. – 15.30. ‘’Laiks Maizei’’ - maiznieki vēlreiz dosies ciemos uz RLB Runasvīru kabinetu, pasniegs izceptos rudzu maizes spēka kukuļus, iegriezīs seno loterejas ratu, lai no tā izceltu tautas folkloras ‘’pērles’’ par mūsu identitātes produktu maizi – senās parunas, ticējumus un mīklas.


            *„Ciemos pie Hanzas maiznīcas” - būs degustācijas un tirdzniecība ar uzņēmuma TOP un jaunajiem produktiem. Teltī notiks Momentloterija - iegādājoties Hanzas Maiznīcas maizīti apmeklētāji varēs piedalīties un laimēt dažādas balvas (visas lozes būs pilnas). Sapņu dārzā, kā jau svētkos pieklājas, būs arī krāsaini gaisa baloni, kurus maiznīcas darbinieki dāvinās atraktīvākajiem bērniem. Būs bērnu zīmēšanas konkurss ‘’Mīļākā Sapņu dārza svētku sviestmaize’’– aicināsim bērnus pie mūsu speciāli noformēta galda uzzīmēt maizes tematikai atbilstošu zīmējumu. Katrs bērns par zīmējumu saņems mazu balviņu. HM stends un apkārtējā teritorija tiks izrotāta ar bērnu zīmējumiem. Darbosies arī foto siena  un bērni kopā ar vecākiem varēs piedalīties jautrās stafetēs pagājušā gadsimta noskaņās.

Ap plkst.15.30.- 16.00.  pasākuma vadītājs Hanzas maiznīcas teltī kopā ar bērniem zīmēs savu sviestmaizīti un aicinās svētku viesus piedalīties vēsturiskajā stafetē.


           *”Smaidīgā maiznieka telts’’ – SIA “Saldus Maiznieks” teltī būs iespējams iegādāties 100% rudzu rupjmaizi – uzņēmuma prieku un lepnumu “Kurzemnieku” rudzu maizi dažādās formās un izmēros. Šogad Saldus beķeri uz Rīgu būs atveduši Kurzemnieku gardumu – sklandrausi un tradicionālo gadatirgu našķi, ūdenskliņģeri. Jautrās, smaidīgās un sirsnīgās uzņēmuma meitenes visas ielas garumā piedāvās nogaršot veselīgos ķiploku maizes grauzdiņus un noteikt no kādas maizes tie gatavoti. Aktīvākie tiks pie gardām balviņām.  

 Ap plkst.16.00.- 16.20. pasākuma vadītājs aicinās Maiznieka amata zeļļus Tomu un Kristīni pie mikrofona, kur svētku apmeklētāji uzzinās, kas jādara un cik daudz jāmācās, lai kļūtu par īstiem Maiznieka amata zeļļiem, nu gluži tādiem, kā 150 gadus atpakaļ, kad Latvijā darbojās maiznieku cunftes.


            *’’Sapņu dārza svētku rosība Latvijas Maiznieka mājā kopā ‘’Tostiņu’’ .

Ciemos pie rīdziniekiem būs ieradušies maiznieki no darbīgās Latgales. Svētku dienas garumā katrs interesents varēs nākt un nodegustēt dažādus “Latvijas Maiznieks” produktus, tikko ceptas smalkmaizītes, kā arī varēs tos iegādāties. Par pirkumiem būs iespēja uzgriezt laimes ratu, kur ikviens var tikt ne tikai pie “Latvijas Maiznieks” gardās produkcijas, bet arī tikt pie kādas balviņas. Visas dienas garumā būs dažādas aktivitātes. Kā arī, ikviens varēs apmeklēt speciāli izveidotu foto stūrīti.

Ap plkst.16.20.- 16.40. pasākuma vadītājs uzrunās uzņēmuma talismanu ‘’Tostiņu’’, ar ko kopā izgaršos Latvijas Maiznieka produktus.

  

           *’’Priekules maiznīcas radu un draugu namiņš ’’- A/S “LPB” Maiznīca Priekule svētku laikā piedāvās maizes produkcijas un konditorejas izstrādājumu klāstu. Svētku apmeklētājiem būs iespēja ne tikai iegādāties, bet arī nogaršot un iepazīties ar jaunākajām maizes produkcijas sērijām un ar rokām darinātu - īstu lauku maizi, kas cepta malkas krāsnī. Cienāsim ar pīrāgiem, burkānu raušiem, kliņģeriem, cepumiem un citiem gardiem labumiem. Gaidīsim ciemos radus, draugus un kaimiņus un palīdzēsim iejusties 19. un 20. gadsimta mijas atmosfērā. .

Ap plkst.16.40.- 17.00. pasākuma vadītājs kopā ar Priekules meitenēm uzrunās svētku viesus un pakavēsies atmiņās par tā laika notikumiem, nu gluži kā R.Blaumaņa ‘’Skroderdienās Silmačos’’.


*’’SIA ‘’Donas’’ vēsturisko sajūtu telts ‘’ – uz Rīgu savu maizi un našķus,  Krustpils rudzu rupjmaizi, karašiņu, kliņģerīšus un smalkmaizītes būs atveduši Salas pagasta maiznieki. Īpaši, Rīgas svētku apmeklētāji varēs nogaršot Medus maizi, kas sasaucas ar RLB jubilejas gada notikumu “Bites Rīgas vēsturiskajā centrā”. Lai uzzinātu šīs maizes gatavošanu - no maizes cepēja līdz veikalam, rosīgās Donas meitenes aicinās svētku apmeklētājus un, īpaši ģimenes ar bērniem, sajust maizes tapšanas procesu un piedalīties tā veidošanā, saliekot foto stāstu, kā arī piedalīties viktorīnā ‘’par un ap maizi’’. Balvās - jaunākie beķeru izstrādātie produkti.

Ap plkst.17.00.- 17.30. pasākuma vadītājs palīdzēs kādam svētku viesim vai aktīvai ģimenei izveidot šo Maizes tapšanas ceļu.


        *’’SIA ‘’Maiznīca Flora cienasta meistarklase Sapņu dārzā’’ - pasākuma laikā beķerejā notiks cienasta gatavošana RLB 150 gadu jubilejas svinībām draugu, radu un kaimiņu pulkam. Uzzināt jaunumus maizes, maizes izstrādājumu izmantošanā, lai pagatavotu ko īpašu, veselīgu un gardu svētku galdam, aicināti Rīgas svētku apmeklētāji, Sapņu dārza pasākuma dalībnieki un jo īpaši, RLB darbinieki. Būs konkurss par gardāko cienastu un interesantāko noformējumu. Balvās Maiznīcas Flora iecienītākie un jaunradītie produkti - ‘’Latviskā bagete’’, ‘’Jāņa maize’’, ‘’Turaidas rudzu maize’’, auzu pārslu veselīgais našķis - ‘’Čempiona cepums’’ ar dažādām garšām un piedevām, kēksi un atsaucību ieguvušie sāļie un saldie smilšu mīklas groziņi. Pēc labi padarīta darba ikviens varēs sevi iemūžināt beķera uzsvārcī pie atraktīvās Floras maiznīcas foto sienas.

Ap plkst.17.30.- 18.00. pasākuma vadītājs piedalīsies cienasta gatavošanā kopā ar kādu no RLB vadītājiem.


Plkst.18.00. noslēgums

Svētku noslēgums un uzruna, tikties nākošgad – ‘’tajā pašā vietā un tajā pašā laikā’’.  
      Atpakaļ