87415

Koncerts tautas tradīciju cienītājiem
18.08.2018


Sapņu dārzs - Rīgas Latviešu biedrībai 150

Rīgas svētki 2018 Vērmanes dārzā


Koncerts tautas tradīciju cienītājiem


Rīgas Latviešu biedrība programmā "Sapņu dārzs – Rīgas Latviešu biedrībai 150" Rīgas svētku ietvaros 2018. gada 18. augustā plkst. 14.00 Vērmanes dārza estrādē svētku viesiem piedāvās izbaudīt Jauno folkloras zvaigžņu koncertu. 

Koncertā būs iespēja iepazīt jaunās folkloras zvaigznes — jauniešus, kuri jau ir attīstījuši savu muzicēšanas, dejošanas, stāstīšanas un dziedātprasmi gana augstā līmenī, lai tiktu apbalvoti gan nemateriālā kultūras mantojuma apgūšanas un pārmantošanas programmās “Pulkā eimu, pulkā teku” ietvaros, gan citviet.

      Ar savu koklēšanas prasmi koncertā priecēs jaunie koklētāji — Ansis Ābele, kurš spēlē dažādus mūzikas instrumentus jau kopš agras bērnības, Madara Lisovska, kura pārsteidz ar savu simpātisko un maigo kokles spēli un Liene Skrebinska, kura kokles spēli apvieno ar izcilām oratores dotībām. Kā spilgts stabuļu duets sevi ir pierādījuši Lelde Ločmele un Emīls Subačs, kuri nebaidās improvizēt un stabules spēli apguvuši pašmācības ceļā. Savukārt Diāna Logina koncertā demonstrēs kāda ne tik bieži sastopama instrumenta – cimbalas spēli, kuru šobrīd studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas etnomuzikoloģijas nodaļā. Ermoņikas spēlēs un dziedās Mihails Pranovičs, kurš allaž aicina būt tautas muzikantiem ne tikai uz skatuves, bet arī ikdienā, jo senos laikos tautas muzikantiem folklora ir bijusi ikdiena      

Īpašie viesi būs Lietuvas tautas dejas sacīkstes Patrepsyne uzvarētāji no folkloras kopas Reketukai — Aušrine  Subačūte un Emilis Strazdas.

      Savu dejotprasmi uz skaliem radīs Latvijas tradicionālās dejas konkursa „Vedam danci” dejotāji Adelīna Balode, Miks Bude, Dzintars Jēkabs Spīčs no Rīgas un Daniels Pujāts un Katrīna Vanaga no Līvāniem. 

      Koncerta noslēgumā dalībnieki vienosies kopīgā dziesmā ar daudzkārtēju folkloras konkursu laureātu un grupas „Rikši” vadītāju Ēriku Zepu. 

      Uz tikšanos Rīgas Latviešu biedrības 150. jubilejas svinībās Rīgas svētkos!

Vairāk par Rīgas Svētku programmu varat uzzināt www.rlb.lv un www.rigassvetki.lv. 

Rīgas svētkus piedāvā Rīgas dome sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldi un nodibinājumu „Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs”. 

Svētkus Vērmanes dārzā organizē Rīgas Latviešu biedrība sadarbībā ar SIA „Kants Komunikācijas”, SIA „Eiropas Skaņa”, SIA „Video Centrs”, Latvijas Grāmatizdevēju asociāciju un Latvijas Maiznieku biedrību. 

Sakām paldies par sadarbību: Latvijas Universitātei un Latvijas Universitātes Akadēmiskajai bibliotēkai, Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvam, Rakstniecības un mūzikas muzejam, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejam, Latvijas Mākslas akadēmijai, Jāzepa Vītola Latvija Mūzikas akadēmijai un tās opermūzikas studijai „Figaro”, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un NBS Štāba orķestrim, LR Zemessardzes jauktajam korim „Stars”,  Latvijas Biškopības biedrībai, Latvijas Dabas fondam, SIA “Vinnis”, Piensaimnieku kooperatīvās sabiedrības “Straupe”,  Latvijas Nacionālajai operai un baletam, Latvijas Nacionālajam teātrim, Dailes teātrim, “Retrofoto”, J.Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolai un tās kamerorķestrim „Armoniko”, Latvijas Profesionālā Baleta asociācijai un biedrībai „Dejas varavīksne”, vokālajām grupām „Putni”,  „Cantemus” un „Krētas freskas”, Ādamsonu – Šķepastu ģimenes kvartetam „Dēvasti”, flamenko deju klubam „Duende”, biedrībai „Knīpām un Knauķiem”,  SIA „Riga Catering Service” un visiem, kas piedalās šī notikuma veidošanā!


 

      Atpakaļ