45926

Eiropas kultūras galvaspilsētu satikšanās: Rīgas Latviešu biedrības koris „Austrums” pieskandinās Ūmeo
17.06.2014


Rīgas Latviešu biedrības kamerkoris „Austrums” kā vienīgais pārstāvis no Latvijas plašās koru saimes 17. jūnijā dosies uz Zviedriju pārstāvēt Rīgu un Latviju pirmajā starptautiskajā Ūmeo koru festivālā. Tas ir viens no šā gada kultūras pasākumiem Zviedrijas ziemeļaustrumu pilsētā Ūmeo, kas līdzās Rīgai šogad ir Eiropas kultūras galvaspilsēta.

Festivālā „A Choral Midsummer Light’s Dream” piedalīsies kori no Vācijas, Francijas, Islandes, Igaunijas un citām valstīm. Nedēļas garumā kori pieskandinās Ūmeo pilsētas laukumus, ielas, stacijas un arī Norlandes opernamu. Festivāla kulminācijā vasaras saulgriežos visi kori vienosies kopīgā koncertā, izpildot zviedru komponista Emīla Roberga (Emil Råberg) īpaši šim festivālam komponēto skaņdarbu „Lux Arcticas”.

 „Austrums” Ūmeo koru festivālā popularizēs latviešu kormūzikas klasiķus un izcilus mūsdienu komponistus koncertos Norlandes opernamā un Gammlia muzeju centrā, uzstāsies arī ar garīgās mūzikas programmu kora solo koncertā, kas norisināsies Ūmeo pilsētas baznīcā. Festivāla apmeklētāji un dalībnieki varēs iepazīt latviešu tautas folkloru, tradīcijas un tautas mūziku radošajā darbnīcā "Ram-tai-ridi! Workshop of Latvian folk plays by AUSTRUMS (Latvia)" un saulgriežu koncertā ar tautas mūzikas un rotaļu programmu.

„Tā ir lieliska iespēja satikties abām Eiropas kultūras galvaspilsētām, Latvijas un Zviedrijas izcilajām kormūzikas tradīcijām. Korim „Austrums” ir ciešas saites ar vairākiem augsta līmeņa Eiropas amatieru koriem, un Ūmeo starptautiskais koru festivāls dos mums vēl vienu iespēju popularizēt tradīcijām bagāto latviešu kormūziku starptautiskā auditorijā,” norāda kora „Austrums” mākslinieciskais vadītājs Ārijs Šķepasts.

Kora „Austrums” dalību starptautiskajā Ūmeo koru festivālā atbalsta „Danske Bank”, Latvijas Republikas vēstniecība Zviedrijas Karalistē, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Kultūras ministrija un Latvijas Mūzikas informācijas centrs.

Koris „Austrums” dibināts 1987.gadā, un kopš pirmsākumiem kora mākslinieciskais vadītājs ir Ārijs Šķepasts. Diriģents ar ievērojamu pedagoģisko stāžu, vairāk kā 20 gadus dziedājis pasaulslavenajā Latvijas Radio korī, patlaban arī Rīgas pilsētas un Latvijas koru virsdiriģents. Koris ir vairākkārtējs Dziesmu svētku Kora karu laureāts un savā teju 30 gadu pastāvēšanas vēsturē uzkrājis nenovērtējamu starptautisko pieredzi kā festivālos, tā konkursos, plūcot laurus dažādās Eiropas valstīs, tostarp Nīderlandē, Šveicē un Ungārijā. Tikpat nozīmīga koristiem ir uzstāšanās pašu mājās – koncerti tiek rīkoti gan Rīgā, gan citās Latvijas pilsētās un lauku rajonos.

Rīgas Latviešu biedrības kamerkora "AUSTRUMS"
Sab.attiecību koordinatore un projekta kuratore
Baiba Kauliņa-Pakalna
mob. +371 26198306
austrums@outlook.com
www.korisaustrums.lv
      Atpakaļ