37895

Baltu Vienības dienā Rīgas Latviešu biedrības pārstāvji viesosies Lietuvā
05.09.2013


No 21.– 22. septembrim Rīgas Latviešu biedrības pārstāvji dosies sadarbības stiprināšanas un pieredzes apmaiņas braucienā uz Lietuvu. Brauciens tiek organizēts projekta „Stāvi stipri, strādā droši” ietvaros.

Rīgas Latviešu biedrība katru gadu atzīmē Baltu Vienības dienu, piedaloties vai organizējot sarīkojumus sadarbībā ar Latvijas nevalstiskajām organizācijām, folkloras kopām un lietuviešu kolēģiem. Baltu Vienības dienā piemin 1236. gada 22. septembra vēsturiski nozīmīgos notikumus, kad baltu tautas kopīgi Saules kaujā sakāva Zobenbrāļu ordeni.

Šogad, 21. septembrī, kaimiņvalsts pilsētā Šauļos pilsētas svētku "Šauļu dienas 777" ietvaros ar daudzpusīgu programmu plaši tiks atzīmēta Baltu Vienības diena, kur aicināta līdzdarboties arī Rīgas Latviešu biedrība un tās Folkloras komisijas pārstāvji. Paredzēts piedalīties Baltu Vienības dienas atklāšanas svinībās pie P. Višinska pieminekļa un apmeklēt starptautisko forumu „Baltiskā vienība: komunikācijas perspektīvas”. Savukārt no plkst. 13.00 līdz 15.00 ar interesantu programmu svētku viesus un dalībniekus priecēs RLB Folkloras komisijas pārstāvji. Divu stundu garumā ikvienam interesentam būs iespēja iesaistīties interaktīvā spēlē - uzvedumā „Lielvārdes josta”, kuras laikā kopīgi tiks iepazīti, veidoti, apgūti un izdejoti senās un simboliskās jostas raksti, to nozīme. Interaktīvo spēli vadīs horeogrāfs Ernests Spīčs un māksliniece Sandra Sabīne Jaundāldere, kokles skaņās ieklausīties aicinās koklētāji Rozīte Katrīna Spīča un Ansis Jansons, bet grupa „Dārdi” aicinās mācīties latviešu, lietuviešu un latgaliešu dančus.

Savukārt pašā Baltu Vienības dienā - svētdien, 22. septembrī Rīgas Latviešu biedrības ļaudis viesosies Jonišķos, kur tiksies ar tautiešiem - Jonišķu Latviešu biedrības "Avots" un Akmenes latviešu biedrības biedriem, lai pārrunātu biedrību darbību, aktualitātes un turpmāko sadarbību.

www.sif.lv
www.eeagrants.lv
www.eeagrants.org

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.
Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu.
Par publikācijas saturu atbild Rīgas Latviešu biedrība
      Atpakaļ