34963

Argentīnas tango koncerts "El Arte del Tango"
15.08.2013


Aizraujošs stāsts par Argentīnu un tango 24 epizodēs, sākot no tango pirmsākumiem līdz pat mūsdienām. Pirmizrāde notiks Latviešu biedrības namā 2013. gada 15. augustā plkst. 19:00. Uz vienas skatuves savu prasmi rādīs 16 profesionāli dejotāji un mūziķi no 6 valstīm, tai skaitā dejotājiem un mūziķiem no Latvijas. Koncerts El Arte del Tango tiek organizēts 6.Starptautiskā Argentīnas tango festivāla Latvijā Tango Sun Festival ietvaros.

Argentīnas tango radies Argentīnā un Urugvajā 19. gadsimta beigās, un 20. gadsimta sākumā sācis savu uzvaras gājienu Eiropā, joprojām turpinot iekarot miljoniem sirdis visā pasaulē.
Cilvēki satiekas krogos un kafejnīcās, lai dejotu tango. Daudzi dodas uz tango vakariem – Milongām, lai dejotu ne tikai tango, bet arī citas dejas, kuru pirmsākumi meklējami Argentīnas kultūrā un kuras būs vērojamas koncertā: canyengue, candombe, milonga un tango valsis. Koncertā izbaudīsim dažādas emocijas – prieku un skumjas, kaisli un greizsirdību un protams, - mīlestību.

El Arte del Tango ir profesionālo Argentīnas tango dejotāju Huana Camerlingo un Dianas del Valles ideja un horeogrāfija.
Huans un Diana dzimuši Argentīnā un vairāk nekā 10 gadus dzīvo Vācijā. Viņi dejo un strādā kopā kopš 2002. gada un ir piedalījušies neskaitāmos Argentīnas tango festivālos un šovos gan Eiropā, gan ārpus tās, kā pedagogi un šova dejotāji, priecējot ar savu talantu un horeogrāfijām  tūkstošiem skatītāju. Viņi uzstājušies kopā ar tādiem tango orķestriem kā Sexteto Mayor, Quinteto Àngel, Gran Orquesta Tipica Otra, Orquesta Silencio, Color Tango un Quinteto Zarate.

Huana un Dianas tango ir temperamentīgs, ritmisks un kaislīgs. Viņi spēj izveidot lielisku kontaktu ar skatītāju, aizraujot ikvienu ar lieliskām idejām, muzikalitāti un radošumu.

Kā horeogrāfu asistente  koncertā piedalīsies Argentīnas tango dejotāja un pasniedzēja no Latvijas – Ginta Opmane, kura 2005. gadā kopā ar Aigaru Stirnu izveidojusi pirmo Argentīnas tango deju studiju Latvijā un 2008. gadā organizējusi Latvijā pirmo Starptautisko Argentīnas tango festivālu: Tango Sun Festival.
Kopš 2012. gada Ginta pasniedz Argentīnas tango Vācijā un ir izveidojusi savu apmācības metodi: joga-tango.

Gintas Opmanes sadarbība ar Huanu un Dianu aizsākusies 2012. gadā, kad Ginta iestudēja vairākas Argentīnas tango horeogrāfijas kopēji veidotā koncertā.

Koncertā piedalīsies dejotāji:

Diana del Valle un Juan Camerlingo (Argentīna un Itālija)
Barbara Wainnright un Mario de Camillis (Argentīna)
Alejandra Heredia un Mariano Otero (Spānija un Argentīna)
Maria un Pasi Lauren (Somija)
Aurelija Daugelaite un Irmantas Bacelis (Lietuva)
Margita Antonova un Zigmunds Aboliņš (Latvija)

Tango kvartets no Latvijas - Undertango:

Mārtiņš Zilberts (klavieres)
Gidons Grīnbergs (vijole)
Evita Dūra (akordeons)
Viktors Veļičko (kontrabass)
Undertango ir Latvijā populārākais tango ansamblis, kurš aktīvi koncertē kopš 2003. gada, sadarbojoties ar jaunajiem latviešu komponistiem un dažādām muzikālām apvienībām. Kopā ar Latvijas koncertdirekciju Undertango izveidojis izglītojošu koncertciklu Tango stunda, kas ar lieliem panākumiem izrādīts visā Latvijā. Ilgstoša sadarbība izveidojusies arī ar Valsts Prezidenta kanceleju, tango deju studiju Tangostudio, Francijas kultūras centru, Rīgas muzejiem un teātriem.

Koncerts El Arte del Tango spēs pārsteigt ne tikai tango cienītājus, bet ikvienu dejas un mūzikas mīļotāju.

Biļetes pieejamas Biļešu servisa kasēs: http://www.bilesuserviss.lv/lat/concerts/gimenei/sovs/?concert=123173

Vairāk informācija: www.tangosunfestival.lv

Diana del Valle un Juan Camerlingo (Argentīna un Itālija)
      Atpakaļ