102154

Aicinām uz Labdarības balli! IZPĀRDOTS!
17.11.2018


 Atzīmējot Latvijas 100.dzimšanas dienu un RLB 150 gadu jubileju, Rīgas Latviešu biedrībā norisināsies tradicionālā Labdarības balle

 

IZPĀRDOTS! 

 17. novembrī – dienu pirms Latvijas 100.jubilejas – Rīgas Latviešu biedrības namā norisināsies tradicionālā Labdarības balle – viens no skaistākajiem un krāšņākajiem pasākumiem, kas Rīgā tiek rīkots, atzīmējot Latvijas valsts dzimšanas dienu. Labdarības balle šogad iekļauta Latvijas simtgades norišu kalendārā. Šā gada ballē tiks svinēta arī Rīgas Latviešu biedrības 150 gadu jubileja. Balles sākums – plkst.18. 


Balle notiks jau septīto reizi, un, kā norāda tās rīkotāji (klubi “Rotary”, “Club 41”, “Zontas” un “Lions“),
šā svinīgā pasākuma mērķis ir pateikties tiem, kas iesaistās labdarībā un kas dara stipru mūsu valsti un tautu. Jau tradicionāli balli ievadīs tās patronesesVairas Vīķes-Freibergas un Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdētāja Gunta Gailīša uzruna, kā arī koncerts, kurā šogad piedalīsies džeza orķestris „Mirage Jazz Orchestra” diriģenta Laura Amantova vadībā un Stokholmas Latviešu koris. Kā sola balles organizatori, gaidāmi arī citi muzikāli pārsteigumi.
 
Kā allaž, balles atklāšanā tiks dejota tradicionālā polonēze, bet vakara gaitā sekos labāko Latvijas mākslinieku Džemmas Skulmes, Helēnas Heirihsones, Ilzes Avotiņas, kinorežisora Jāņa Streiča, Agijas Jansones, Ilzes Preiss, Jāņa Kalnmaļa, Sarmītes Caunes u.c. ziedoto gleznu izsole, kuru vadīs Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents un mākslas zinātnieks Ojārs Spārītis. Būs arī vērtīgu balvu loterija, dejas un, protams, Kaspara Gulbja vadītā izdziedāšanās RLB Baltajā zālē.


Kā atgādina viena no balles organizatorēm – “Hotel Gutenbergs” īpašniece Mairita Solima, balles kulminācija ir viesu gājiens pusnaktī ar ziedu klēpjiem pie Brīvības pieminekļa, lai kā pirmie suminātu savas valsts 100. jubileju. „Mums, kas esam labdarības klubos un organizācijās, ir kopīgs  dzīves redzējums – kalpošana sabiedrībai. Mums ir paraugs – tie, kas pirms 150 gadiem par spīti Krievijas varas pretspēkam ziedoja savus prātus un līdzekļus, lai apvienotos Rīgas Latviešu biedrībā, un pēc 50 gadiem – 1918.gada 18.novembrī – pasludinātu neatkarīgu Latvijas valsti. Mēs esam viņu ideju  turpinātāji, sabiedrības priekšpulks, un Latvijas šodiena, kas atgādina – ne politiķi, bet mēs, Latvijas cilvēki, būsim valsts likteņa lēmēji.”


Balles norises vieta – Rīgas Latviešu biedrības nams, kas ir Latvijas valstiskuma, zinātnes, izglītības un kultūras šūpulis , šogad svin 150.gadskārtu. Kā uzsver pasākuma rīkotāji, arī šogad gleznu izsolē iegūtie līdzekļi tiks novirzīti RLB nama atjaunošana (iepriekšējās Labdarības ballēs ziedojumos iegūtie 100 000 eiro ir tikuši novirzīti šim mērķim). Līdz šim notikušajām Labdarības ballēs gūtie ziedojumi tikuši izmantoti Jaņa Rozentāla freskas izgaismošanai virs ieejas RLB nama (2012. g.); RLB vestibila un garderobes pārveidei arh. M. Pīlēna vadībā (2013. g.), RLB Karoga mastu un kāpņu margu izveidei (2014. un 2015. g.), kā arī RLB Kultūrizglītības centra kapitālajam remontam (2016. g.) un pagalma mājas atjaunošanai, kur notiek bērnu vokālā ansambļa „Knīpas un knauķi” nodarbības.


“Ballē tiks gaidīts ikviens, lai kopā varētu sagaidīt mūsu valsts 100. dzimšanas dienu. Sagaidīsim Latvijas dzimšanas dienu ar elegantām dejām un dzirkstošiem svētkiem!” – aicina pasākuma rīkotāji. 


Dress code: kungiem – black tie, dāmām – garās vakarkleitas! Ieejas ziedojums – sākot no EUR 50.00 
No ieejas ziedojuma 50% tiks novirzīti RLB nama atjaunošanai.

 

BIĻETES IZPĀRDOTAS!

Biļetes var iegādāties “Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv, Rīgas Latviešu biedrībā (tālr. 29520251, 29601241) un tūrisma kompānijā “Your Run” (Rīgā, Baznīcas ielā 7, tālr. 67325555)
      Atpakaļ