Rīgas Latviešu biedrība ir brīvprātīga, neatkarīga sabiedriska kultūras organizācijas, kas dibināta 1868. gadā. Rīgas Latviešu biedrība ir vecākā latviešu organizācija pasaulē, ir nozīmīgu vēsturisku un kultūras notikumu norises vieta Rīgā un visā Latvijā.

Rīgas Latviešu biedrības darbība – kultūras un sabiedriskās aktivitātes, kultūras projektu un programmu veidošana. Rīgas Latviešu biedrības vēsturisko zāļu noma: Lielā zāle, Zelta zāle, Baltā zāle, Līgo zāle, Kluba zāle vai Zelta zāles salons sarīkojumu, konferenču, koncertu, saviesīgu vakaru, izstāžu organizēšanai.


Ojārs Celle mūžībā… 09.09.2021

Ar skumjām paziņojam, ka Rīgas Latviešu biedrība saņēmusi sēru vēsti -  91 gada vecumā mūžībā devies ilggadējs Rīgas Latviešu biedrības biedrs, sabiedrisks darbinieks, žurnālists  Ojārs Celle.


Ojārs Celle  bija ne vien aktīvs RLB biedrs un īstens Latvijas patriots, bet arī vairāku sasaukumu RLB domnieks un valdes loceklis, ilgus gadus darbojies RLB Statūtu un ētikas komisijā.


Ojārs Celle dzimis 1929. gada 6.novembrī Rīgā, bet Otrais pasaules karš aizved viņu bēgļu gaitās uz Vāciju, tālāk uz ASV, kur viņš aktīvi iesaistās latviešu trimdas sabiedriskajā un kultūras dzīvē, vada vairākus latviešu trimdas izdevumus un organizācijas.


1995. gadā Ojārs Celle atgriežas dzimtajā Rīgā, darbojas kā  Pasaules Brīvo latviešu apvienības pārstāvis Latvijā. Šeit satiekas Ojāra Celles un Rīgas Latviešu biedrības ceļi. 1995. gadā Ojārs Celle kļūst par Rīgas Latviešu biedrības biedru, ierosinot Rīgas Latviešu biedrībā pulcēt latviešus no visas pasaules. Ojāra Celles ideja īstenojas un viņš ir klāt pie sešu vērienīgu Rīgas Latviešu biedrības rīkotu Pasaules Latviešu biedrību konferenču norises, radot iespēju tautiešiem no visas pasaules latviešu biedrībām un organizācijām tikties Rīgā - Māmuļā, stiprinot Latvijas un latviešu diasporas saites un sadarbību, parādot pasaules latviešu devumu un nozīmību Latvijas valstiskuma saglabāšanā, atjaunošanā un stiprināšanā.


Ojāra Celles viedais dzīves skatījums un pieredze, viņa miers un stabilitāte sarežģītu lēmumu pieņemšanas brīžos un dzirkstošā humora izjūta Rīgas Latviešu biedrības ļaudīm vienmēr bijis kā piemērs un balsts ilgu gadu garumā.  


Sērojam un izsakām visdziļāko līdzjūtību Ojāra Celles  dzīvesbiedrei Mārai, ģimenei, tuviniekiem un draugiem.


Rīgas Latviešu biedrības saime
Sarunu cikls ar izcilām Latvijas literatūras personībām par dzīvi un literatūru noslēdzošā, 4. saruna – ar rakstnieci, tulkotāju Dagniju Dreiku
16.09.2021

Rīgas Latviešu biedrības projekta "Kad puķes beidzas, zvaigznes iesākas". Sarunu cikls ar izcilām Latvijas literatūras personībām par dzīvi un literatūru ietvaros, publicēta cikla noslēdzošā, ceturtā saruna - ar rakstnieci, tulkotāju Dagniju Dreiku, sarunu vada aktieris un kultūras darbinieks Pēteris Vilkaste.

Lasīt vairāk ...


Rīgas Latviešu biedrības mākslinieku jaunāko darbu izstāde “KOPĀ”
25.09.2021

Atjaunotā Rīgas Latviešu biedrības Vizuālās mākslas komisija, no 26. augusta līdz 24. septembrim, aicina visus mākslas cienītājus RLB Baltajā zālē (darba dienās no plkst. 10.00 - 18.00 un brīvdienās no plkst. 11.00 - 17.00) apmeklēt Rīgas Latviešu biedrības mākslinieku jaunāko darbu izstādi “KOPĀ”.

Lasīt vairāk ...


Somugru diena 2021
25.09.2021

Turaidas muzejrezervātā 25. septembrī plkst.12.00 notiks “Somugru diena 2021”, kuras daudzveidīgās aktivitātes būs veltītas ražas tematikai. Tā tiks akcentēta sarunās, stāstos, amatu prasmju demonstrējumos, dziesmās, dejās, kā arī iepazīstot Turaidas muzejrezervāta ekspozīcijas. Ražas tēmai piešķirta arī simboliska nozīme – kā paveiktā novērtējums somugru tautu kultūras pētīšanā, saglabāšanā un mantošanā.

Lasīt vairāk ...


Izstāde “Pilsētas Daugavas krastos”
30.09.2021

No 1. jūlija līdz 30. septembrim Jēkabpils Vēstures muzejā, visus mākslas cienītājus aicina apskatīt izstādi “Pilsētas Daugavas krastos”. Izstāde iekārtota skaistās Krustpils pils Marmora un Pils torņa izstāžu zālēs. Izstādes “Pilsētas Daugavas krastos” kolekcijas daļu veido 2020. rudenī Rīgas Latviešu biedrības Baltajā zālē izstādē “Rīga” redzētās gleznas un medaļas. Izstādē apskatāmas arī skulptūras un ciļņi.

Lasīt vairāk ...


Aicinām darbā apkopēju
01.10.2021

Rīgas Latviešu biedrība (Rīgā, Merķeļa ielā 13, LV- 1050) aicina darbā apkopēju.

Lasīt vairāk ...


Iespēja noklausīties cikla "Visas Alfrēda Kalniņa 250 solodziesmas" piektā koncerta TĀ STĀSTA ierakstu
17.11.2021

Rīgas Latviešu biedrībā izskanējis cikla Visas Alfrēda Kalniņa 250 solodziesmas piektais koncerts TĀ STĀSTA. Ņemot vērā valstī noteikto ārkārtējo stāvokli un pulcēšanās ierobežojumus, šis koncerts norisinājās digitālajā vidē, koncerta ierakstu iespējams vērot Rīgas Latviešu biedrības YouTube kontā - https://www.youtube.com/watch?v=2mObo4I8_xk&t=4820s

Lasīt vairāk ...


Iespēja noklausīties koncerta STĪGAS. BALSIS. ELEKTROAKUSTIKA ierakstu
17.11.2021

Iespēja noklausīties koncerta STĪGAS. BALSIS. ELEKTROAKUSTIKA pirmatskaņojuma ierakstu.

Lasīt vairāk ...


TEĀTRU TENORI koncertā "Lūk, mana sirds!"
08.03.2022

Ņemot vērā ārkārtas situāciju valstī, SARĪKOJUMS SARĪKOJUMS TIEK PĀRCELTS UZ 2022. GADA 8. MARTU.

Lasīt vairāk ...