13322

Rīgas Latviešu biedrības nams kļuvis par 36 tonnām vieglāks
31.03.2011


 

2011. gada 29. martā

 

Rīgas Latviešu biedrības nams kļuvis par 36 tonnām vieglāks

 

Svētdien, 27. martā Rīgas Latviešu biedrībā (RLB) notika pirmā pavasara talka „KRĀMUS ĀRĀ!”, kurā piedalījās vairāk kā simts biedrības biedru un atbalstītāju.

 

Pēdējā gada laikā biedrībai klāt nākuši vairāk kā 200 jauni biedri. Uzrunājot talciniekus, RLB priekšsēdētājs Ingmārs Čaklais uzsvēra: „Talkas galvenais mērķis ir tuvāka sapazīšanās, kopīgs darbs un svētki. Tikai pēc tam nāk iespēja nedaudz ietaupīt naudu, nopelnīt naudu un spert vienu soli tuvāk mērķim – kļūt par organizāciju, kas ne tikai izdzīvo, bet arī realizē tautai vajadzīgus projektus”.

 

Par spīti nepraktiskajam mērķim, tika izdarīts ļoti daudz - talcinieki izlauza lielāko daļu veco starpsienu no hosteļa izbūvei paredzētā „C korpusa” 7 stāviem un iztīrīja neizbūvētos bēniņus, kopumā savācot un izvedot vairāk kā 36 m3 būvgružu.

 

Rīgas Latviešu biedrība izsaka pateicību RLB valdes locekļa Aivara Smagara ģimenei un Slokas veselības un sociālās aprūpes centra darbiniekiem par svētdienas darbu un trim bagātīgām ēdienreizēm visiem talciniekiem. Īpašs paldies Augustam Brigmanim par balvām kuplākajām talcinieku ģimenēm un citiem, kas talkā izcēlās ar īpašiem panākumiem.

 

Paredzams, ka visā drīzumā sekos nākamā talka, kurā būs jāpabeidz iesāktie darbi – jānojauc atlikušās starpsienas un jāizņem grīdas dēļu segums „C korpusa” telpās.

 

 

 

TALKAS STATISTIKA:

 

Talkā piedalījās 97 talcinieki vecumā no 2,5 līdz 77 gadiem.

Katrs talcinieks iznesa vidēji 360 kg būvgružu.

Katrs talcinieks uzkāpa vidēji 1330 pakāpienus un visi kopā pieveica aptuveni 21 km augstumu. 

No „C korpusa” tika iznestas 286 koka starpsienu brusas.

 

 

Plašāka informācija:

Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdētāja vietniece

Ieva Nikoleta Dāboliņa  

Mob. tel. 26813189

E-pasts: ieva.dabolina@rlb.lv
      Atpakaļ