117657

Sarunu cikls ar izcilām Latvijas literatūras personībām par dzīvi un literatūru. Māra Svīre
15.09.2021


Sarunu cikls ar izcilām Latvijas literatūras personībām par dzīvi un literatūru. 3. saruna – ar rakstnieci Māru Svīri


Rīgas Latviešu biedrības projekta "Kad puķes beidzas, zvaigznes iesākas". Sarunu cikls ar izcilām Latvijas literatūras personībām par dzīvi un literatūru ietvaros, publicēta jau trešā cikla saruna - ar rakstnieci Māru Svīri, sarunu vada arhitekts Jānis Lejnieks. 


Cikla sarunas iespējams noskatīties Rīgas Latviešu biedrības mājas lapā un YouTube kontā - https://www.youtube.com/channel/UCRih9Qpq_Mv21diBBMt9mgA


Pirmās cikla sarunas viesis bija publicists, žurnālists, RLB Goda biedrs Ēriks Hānbergs, sarunu vadīja RLB priekšsēdētājs, režisors Guntis Gailītis.  Sarunā Ē. Hānbergs dalās pārdomās par dzīvi, atklāj detaļas par darbošanos Rīgas Latviešu biedrībā, kā arī par RLB Omulību kluba un Teātra komisijas dibināšanu. Intervijas gaitā  Ē. Hānbergs pastāsta ne vien to, kā tapusi viņa pirmā grāmata, bet dalās arī ar dažām komiskām situācijām savā dzīvē.

Otrās sarunas viesis bija dzejniece Lija Brīdaka. Sarunu vadīja rakstnieks, dramaturgs Jānis Jurkāns

Noslēdzošā, ceturtā saruna, 16. septembrī norisināsies ar rakstnieci, tulkotāju Dagniju Dreiku, sarunu vadīs aktieris un kultūras darbinieks Pēteris Vilkaste. 


Projekts tapis ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Rīgas domes atbalstu.     

  

Projekta "Kad puķes beidzas, zvaigznes iesākas" mērķis ir caur sarunām un intervijām tiešsaistē popularizēt izcilas Latvijas literatūras personības – dzejniekus, rakstniekus, kuru darbība ir bijusi un vēl joprojām ir cieši saistīta ar Rīgas Latviešu biedrību, un akcentēt šo personību bagātīgo radošo veikumu, saglabājot izveidotos video materiālus pieejamus interneta vidē kā vērtīgas Latvijas vēstures liecības.

      Atpakaļ