INTEGRĀCIJAS ABC
30.06.2013

Rīgas Latviešu biedrība jau trešo gadu aktīvi iesaistās ES atbalstītajās programmās, realizējot projektus, kas piedāvā izglītoties, stimulē integrācijas procesus un veicina sapratni starp dažādu tautu, kultūru un reliģiju pārstāvjiem. Šogad projekta „Integrācijas ABC” ietvaros aicinām uz plašām aktivitātēm - apmācībām, konsultācijām, radošajām darbnīcām un kultūras programmām.

Lasīt vairāk ...


Rīgas Latviešu biedrība šā gada 27. jūnijā aicināja visus partnerus, dalībniekus interesentus uz projekta „Integrācijas ABC” noslēguma pasākumu
27.06.2013

Tā ietvaros tika prezentēti projekta sasniegtie rezultāti un turpmākās ieceres. Notikumā piedalījās projekta realizētāji,sadarbības partneri un projekta mērķa auditorija.

Lasīt vairāk ...


SARĪKOJUMS VĒRMANES DĀRZĀ „VASARAS SAULGRIEŽI”
15.06.2013

Visu paaudžu cilvēki sestdien, 15.jūnijā no pulksten 16.00 līdz 19.00 tiek gaidīti Vērmanes dārzā uz sarīkojumu "Vasaras saulgrieži". Sarīkojuma mērķis ir parādīt atšķirīgo un kopīgi atrast vienojošo dažādu tautu tradīcijās, svinot Vasaras saulgriežus, tā parādot iespēju un pamatu starpnacionālai integrācijai. Trīs stundu garumā 12 nevalstiskās organizācijas kopā ar saviem draugiem un atbalstītājiem parādīs atšķirīgo un kopīgi meklēs vienojošo dažādu tautu tradīcijās, svinot Vasaras saulgriežus. Ielīgošanas sarīkojumā piedalīsies Lietuvas senioru kapela, krievu folkloras kopa „Berendeika”, poļu jauniešu deju kolektīvs, uzbeku un tatāru dejotājas. Sarīkojuma apmeklētāji varēs iepazīties ar dažādu tautu Vasaras saulgriežu svinēšanas tradīcijām, klausīties un skatīties interesantu un noskaņām bagātu koncertprogrammu, piedalīties spēlēs un atrakcijās, kā arī vienoties kopīgā līgošanā.

Lasīt vairāk ...


Tapusi unikāla pasaku grāmata bērniem – palīglīdzeklis latviešu valodas apguvē
12.06.2013

Rīgas Latviešu biedrības un biedrības „Goraļ” vadībā ir tapusi latviešu tautas pasaku grāmata bērniem, kuras galvenais uzdevums ir palīdzēt mazākumtautību bērniem visā Latvijā apgūt latviešu valodu. Latviešu – krievu valodas skaidrojumi, lieli, salasāmi burti ir šīs grāmatas galvenā vērtība, kas rada bērnos interesi un vēlmi mācīties latviešu valodu.

Lasīt vairāk ...


„Svētki visām paaudzēm” – interaktīvs sarīkojums Vērmanes dārzā
08.06.2013

Visu paaudžu cilvēki sestdien, 8.jūnijā no pulksten 12.00 līdz 16.00 tiek gaidīti Vērmanes dārzā, lai piedalītos bezmaksas radošajās darbnīcās, gūtu ieskatu dažādu nevalstisko organizāciju darbībā un jautri un aktīvi pavadītu laiku. Pasākuma mērķis uzsvērt ģimenes kā visu paaudžu apvienojošās vienības lomu un vērtību bērnu attīstībā un sabiedrības saliedētības veicināšanā.

Lasīt vairāk ...


Projekta „Integrācijas ABC” informatīvās dienas Rīgā
07.06.2013

Rīgas Latviešu biedrība aicina rīdziniekus piedalīties projekta „Integrācijas ABC” ietvaros organizētajos informatīvajos pasākumos divu dienu garumā 7. un 8. jūnijā.

Lasīt vairāk ...


Konkursa "Es dzīvoju Latvijā" laureāti tiekas ar Valsts prezidentu
06.06.2013

2013. gada 6. jūnijā radošo darbu konkursa jauniešiem "Es dzīvoju Latvijā" laureāti Melngalvju namā tikās ar Latvijas Valsts prezidentu Andri Bērziņu

Lasīt vairāk ...


Radošo darbu konkursa „Es dzīvoju Latvijā” uzvarētāji dosies vizītē pie Valsts prezidenta
06.06.2013

Rīgas Latviešu biedrībā no februāra līdz maijam norisinājās radošo darbu konkurss jauniešiem „Es dzīvoju Latvijā”, kas tika veidots projekta „Integrācijas ABC” projekta ietvaros. Projekta aktivitātes piedāvā izglītoties, stimulē integrācijas procesus un veicina sapratni starp dažādu tautu, kultūru un reliģiju pārstāvjiem.

Lasīt vairāk ...


Projekts „INTEGRĀCIJAS ABC” Informācijas dienas Ventspilī 16.-17. maijā
10.05.2013

Lasīt vairāk ...


Noslēdzies radošo darbu konkurss “Es dzīvoju Latvijā”
09.05.2013

Radošo darbu konkurss tika rīkots projekta „Integrācijas ABC” ietvaros. Tas norisinājās no 2013. gada februāra līdz aprīlim. Žūrijas komisijai darbus iesūtīja vairāk nekā 40 jaunieši no Latvijas mācību iestādēm.

Lasīt vairāk ...


EIROPAS DIENA RĪGAS LATVIEŠU BIEDRĪBĀ
09.05.2013

Atzīmējot Eiropas dienu, 2013. gada 9. maijā Rīgas Latviešu biedrībā visas dienas garumā notiks vairākas plašas norises.

Lasīt vairāk ...


Informatīvās dienas Daugavpilī
07.05.2013

Projekta "Integrācijas ABC" ietvaros informatīvās dienas Daugavpilī 7. un 8. maijā.

Lasīt vairāk ...


"Sprīdīša skolas" mācību gada noslēguma pasākums “Sprīdīša dejas raksti”
23.04.2013

Jurģu dienā - 23.aprīlī plkst. 13:00 uz Rīgas Latviešu biedrību aicinām visus “Sprīdīša skolas” draugus, ar kuriem esam jau tikušies šajā macību gadā sarīkojumos skolās.

Lasīt vairāk ...


RADOŠO DARBU KONKURSS „ES DZĪVOJU LATVIJĀ”
15.04.2013

Rīgas Latviešu biedrība rīko radošo darbu konkursu „Es dzīvoju Latvijā” jauniešiem, kuriem Latvija dzimtene vai ir kļuvusi par otro dzimteni un mājām.

Lasīt vairāk ...


Projekts „INTEGRĀCIJAS ABC” Informācijas dienas Jelgavā
28.03.2013

Lasīt vairāk ...


DAŽĀDAS BEZMAKSAS APMĀCĪBAS NEPILSOŅIEM – RĪGAS LATVIEŠU BIEDRĪBĀ
12.02.2013

Laikā, kad pilsonības jautājumi un integrācijas procesi aktualizējas, Rīgas Latviešu biedrība sniedz savu artavu un ieguldījumu to veicināšanā, lai sniegtu zināšanas un izglītotu.

Lasīt vairāk ...


TOP KOMIKSI NATURALIZĀCIJAS PROCESU VEICINĀŠANAI UN IZPRATNEI
07.02.2013

Rīgas Latviešu biedrībā no 2013. gada 22. janvāra līdz 30. martam notiek interesantas un radošas nodarbības bērniem un jauniešiem. Bērni un jaunieši nodarbību laikā ne tikai apgūst komiksu zīmēšanas prasmes, bet neformālā vidē apgūst latviešu valodu, kultūru un tradīcijas, un mūsdienu tehnoloģiju izmantošanu radošos procesos.

Lasīt vairāk ...


Radošo darbu konkursa "Es dzīvoju Latvijā" nolikums
22.01.2013

Lai ilgtermiņā veicinātu, popularizētu un nodrošinātu trešo valstu valstspiederīgo un nepilsoņu bērnu iespēju izzināt un pilnveidot savu priekšstatu par Latvijas vēsturi un kultūru, veidot izpratni par nacionālās identitātes jautājumiem, Rīgas Latviešu biedrība izsludina radošo darbu konkursu "ES DZĪVOJU LATVIJĀ".

Lasīt vairāk ...


Projekta "Integrācijas ABC" ieskaņas sarīkojums
05.01.2013

2013. gada 5. janvārī plkst. 16.00 Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē notiks projekta „Integrācijas ABC”, kurš tiek īstenots Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda 2011. gada programmas ietvaros, atklāšana.

Lasīt vairāk ...