RĪGAS LATVIEŠU BIEDRĪBAS KULTŪRIZGLĪTĪBAS CENTRA
KNĪPAS UN KNAUĶI
NODARBĪBU IZKLĀSTS  
 
 
 

Gadskārtu skola un skolotāja Julgī Stalte aicina visus izbaudīt nedēļas nogalē gaidāmo tik krāšņo notikumu - XVIII Starptautisko masku tradīciju festivālu, kas norisināsies arī Rīgā:

10.00 – 14.00 Masku gājieni novados: Katlakalnā, Vecumniekos, Mālpilī
15.00 – 17.00 Konference Ziemeļblāzmas Kultūras pilī
18.00 – 23.00 Masku saiets un grupu izrādīšanās Ziemeļblāzmas Kultūras pilī un parkā

Uz tikšanos!
RLB kultūrizglītības centrs 
                                         

      1 reizi mēnesī sestdienas vakarus pavadīsim kopā ar savu ģimeni Rīgas Latviešu biedrības namā - gan gūstot padziļinātas zināšanas latviešu tautas gudrībās, gan pēcāk kārtīgi izlokot kājas kopīgos dančos! Satiksim Latvijā cienītas personības, kas ilgi un pamatīgi kopj mūsu tautas tikumus un vērtības un vienmēr gatavi dalīties ar līdzcilvēkiem!
 
      Mums ir tas gods izziņot mūsu skolotājus:  
Ilga Reizniece, Inese Krūmiņa, Ernests Spīčs, Sandra Sabīne Jaundāldere, Iveta un Viduds Medeņi, Julgi Stalte, Dace Circene, Edgars un Lilija Lipori.
 
Nodarbību maksa:
Skolas programma:

Mandalu deja
(Trešdienās no plkst. 19.00 līdz 21.00)


                                                              Kas ir mandala?
      Mandala ir Visuma atspoguļojums, kam ir savs centrs, vidusdaļa un ārējā robeža. Mandala ir noapaļots veselums, kas sevī ietver visus pretpolus veidojot līdzsvaru. Mandala reprezentē dažādību vienotībā.
      Kas ir Mandalu deja? 
      Mandalu deja ir vedota pēc sakrālās ģeometijas principiem, kas būvē centru, harmonizē iekšējās struktūras un savieno ar ārējo, jeb viekāršā valodā izsakoties, Mandalu deja ir atgriešanās pie sevis patiesās, savā centrā, ļaujot dvēselei saplūst ar fizisko ķermeni garīgai dzīvei materiālā pasaulē. Tā palīdz sajust sevi, savu būtību,  savu ķermeni. Tā palīdz sakārtot ķermeni tīrai un vieglai enerģijas plūsmai, to  nolīdzsvarojot. Šī deja atslābina spriedzi un dziedina gan fiziskā, gan ēteriskā plānā. Caur kustības un elpas tehniku mēs apzināti un akcentēti iedzīvinām un samīļojam savu sievišķo daļu.
      Nodarbības laikā ar gurniem un rokām mēs izdejojam sakrālo ģeometriju caur astotniekiem, nolīdzsvarojot pretpolus – sievišķo vīrišķo enerģiju, pagātni, nākotni; caur spirālēm, palīdzot enerģijai virzīties dažādos virzienos, un apļiem – noapaļojot un ievirzot visus procesus veselumā.
      Tā ir deja katrai sievietei, radīta Sievietes dabai   - plūstoša, mīloša, maiga. Dejot Mandalu nozīmē strādāt ar enerģiju. Un, lai strādātu ar enerģiju, ir jāatļauj sev sajust un būt, neskatoties uz to, kādi procesi rissinās. Tas ir smalks juvelierdarbs. Viss notiek ar 100% apziņas klātbūtni, nemitīgi ļaujoties sajūtām.
      Tā ir efektīva sajūtu prakse, kurā atdzīvojas katra šūna ieplūstot dziedinošā baudā, ļaujoties līdz šim neredzētiem apvāršņiem un nesajustiem dziļumiem.
      Tā nu sanācis, ka ar šo deju spēcīgi sasaucas arī mana dvēsele un ķermenis.

 Mandalu dejas - 11 nodarbību cikls
      11 nodarbību cikls ir sakārtots tā, lai katrā nodarbībā caur kustību un elpu, ķermenis tiek maksimāli atslābināts un kļūst sajūtīgs. 
Šī cikla laikā soli pa solim virzamies sakrālās ģeometrijas pamatelementu apguvē, izmantojot gan gurnu, gan roku tehnikas.
11. nodarbībā, izdejojot pamatelementus vienu pēc otra, izveidosim pilnu, trīsdimensiālu  enerģētisko Dzīvības ziedu, akumulējot enerģiju gurnos un ar rokām to virzot cauri augstākajiem enerģētiskajiem centriem.  
Nodarbību laikā, ne tikai mācāmies tehniku, bet arī baudām sievišķo enerģiju un tai līdzi plūstošās kvalitātes. Kādai tas ir dziļš miers un nolīdzsvarotība, kādai apskaidrība, kādai tās ir orgasmam līdzīgas sajūtas, kādai, lai iztīrītos, paceļas kaut kad senāk noglabātas emocijas. Mandalu deja to visu piedāvā izdzīvot maigi, caur apziņas klātbūtni un sevis pieņemšanu. Katras Dzīvības zieds atplaukst tik krāšņšs, cik pati atļaujas atvērties, ienirt dziļumā, saplūstot ar savu Augstāko būtību. Mandalu deja veido drošu un maigu telpu, lai tas varētu notiktu ar katru.
      Lai piedalītos nodarbībā, nav nepieciešamas priekšzināšanas dejā vai enerģētiskajās praksēs.
Deja paredzēta sievietēm no 18 gada vecuma līdz sirmmāmiņu vecumam ieskaitot. Lai process būtu dziļs un dziedinošs, svarīgi ir savu laiku plānot tā, lai tiktu uz visām nodarbībām.
Tērpsimies garos svārkos, kājas basas.

      Maksa par nodarbību no 14. septembra:
• maksājot par katru reizi 12 Eur, 
• maksājot par visu 11 nodarbību ciklu – 110 Eur (10 Eur par nodarbību)

         Evita Eglīte 
      Pēc izglītības sporta pedagoģe. Secīgi 7 gadus darbjusies kā fitnessa trennere, 4 gadus kā Kundalini jogas un hatha jogas pasniedzēja. Pēdējos 3 gadus vada Mandalu deju un enerģētiskās vingrošanas nodarbības. Evita patreiz ir vienīgā sertificētā Mandalu deju pasniedzēja Latvijā. 
      Papildus ir apgūtas Tantras un Dao sievišķās prakses, dažāda veida meditācjas un ķermenikās prakses pie dažādiem psaules skolotājiem.
 
 
Hatha jogas nodarbības pēc Ajengāra metodes
Pirmdienās pl. 18.30 – 20.00  4.stāva zālē

 Jogas pasniedzējs Eduards Mihelovičs 
                 
                                                       
 
      Ajengāra metodē ir svarīga katras āsanas formas rūpīga, anatomiski pareiza apguve, izlīdzinot katru muskuli. Iesakņojoties, centrējoties un izstiepjoties, saglabājot mierīgu prātu. Tā, lai mēs varētu garīgi pilnveidoties, tajā pat laikā uzlabojot savu veselību. Un papildus tam – ļoti svarīga doma par to, ka hatha (fiziskā) jogas prakse nav tikai fiziska, ka tā, pareizi praktizējot, ietver sevī arī visu citu jogas pakāpju elementus – tai skaitā meditāciju. Tā ir sava ziņā meditācija, izmantojot savu ķermeni, neskatoties uz ievērojamu fizisku slodzi.

            Maksa par nodarbību: 
       iepazīšanās nodarbība bez maksas 
•      maksājot par katru reizi: 10 Eur 
•      samaksājot par 4 nodarbībām: 8 x 4 = 32 Eur

      Eduards Mihelovičs
      Esmu studējis Ajengāra jogu Latvijā pie Tamāras Bujanovas, pie kuras arī mācījos skolotāju kursā, kā arī pie Jeļenas Smoļaņinovas un citiem skolotājiem. Esmu mācījies no vairākiem ārzemju skolotājiem, īpaši pieminot Jureku Jagucki no Polijas (Ajengāra joga un Zen meditācija) un Dr. Munusami Madhavan no Indijas (pranajama Šivananda jogas tradīcijā).
      Joga man ir aizraujoša gan prātam, gan ķermenim. Prāta līmenī mani ir aizrāvis tas, ka joga ir sevis pilnveidošanas metode, kas nav izgudrota nesen, bet balstās vairāku tūkstošu gadu tradīcijā. Un kaut arī tagad, studējot jogu, es zinu ka tas tradīcijas ir daudz un dažādas, tomēr ir kaut kas kopīgs, par ko šis tradīcijas runā, un tas kopīgais šķiet patiess.
      Es nebiju sportists, pirms sāku nodarboties ar jogu, bet jogā esmu atradis praksi, ko pildīt ik dienu. Tā ir prakse, kas var būt vienmēr jums līdzi, ja vien to vēlaties. Sports bez konkurences, piepūle bez piepūles, brīvība disciplīnā – tas viss ir jogā.
 
 
Džeza deja
Piektdienās:  19:30 - 21:00  - Džeza dejas nodarbība
 
 
 
      Aicinām meitenes (no 13 gadu vecuma) apgūt džeja deju pie vienas no labākajām horeogrāfēm Latvijā - Alisas Košeļevas

      Alisa ir džeza dejas pedagoģe, kas pasniedz klasisko deju un džeza deju jau vairāk nekā desmit gadus.
      Džeza deja ir klasiskās un mūsdienu horeogrāfijas sajaukums. Tas ir apvienojis sevī visu mūsdienu deju virzienu kultūras elementus - classic, modern, broadway, afro, lyrical, jazz funk, street jazz, contemporary u.c.
      Džezs - tas ir spēks, lokanība, plastiskums, lieliska forma, elgance un perfekta stāja! 

      Dalības maksa: 40 Eur par mēnesi
 
Hip - hop dejas
Ceturtdienās pl. 18.30 - 20.00
 
      Deju skolotājs Uldis Zvirgzdiņš (studijas Dance Beat vadītājs, Dzirnas pedagogs). Nodarbības paredzētas bērniem no 10 - 13 gadu vecumam. 

      Dalības maksa  - 20 Eur mēnesī, dalībnieku skaits ierobežots, lūgums pieteikties laicīgi
 
 
BodyART® nodarbības:
Pirmdienās: pl. 10.00 - 11.30
Trešdienās: pl. 10.00 – 11.30
 
 

      Roberta Štainbahera un Aleksas Lī izstrādātā funkcionālo treniņu sistēma bodyART® ir intensīvs, visaptverošs, funkcionāls un pilnvērtīgs prāta un ķermeņa treniņš, kas apvieno spēku, lokanību, kardio slodzi un elpošanu. 
      bodyART® ir balstīts uz Iņ un Jan (Yin & Yang) principiem un Tradicionālās Ķīnas Medicīnas 5 elementiem. 
     bodyART® veido dinamisku sasaisti starp aktīvām un pasīvām kustībām, kā arī līdzsvaru starp sasprindzinājumu un atbrīvošanos. Piedalīšanās šādā nodarbībā palīdzēs ieraudzīt un izlīdzsvarot katra cilvēka individuālās vajadzības dabiskā veidā, jo dalībnieks gūs pilnīgi jaunu, aizraujošu pieredzi enerģētiski uzlādējošā un izaicinājumu pilnā treniņā basām kājām.
      OTV raidījums par bodyART un deepWORK ar interviju ar Anitu Rezevsku un fragmentiem no starptautiskās meistarklases Rīgā: www.youtube.com
 
  Franču valodas nodarbības radošajās darbnīcās  
Trešdienās divās vecuma grupās:
pl. 17.00 - 18.30 bērniem no 8 līdz 14 gadu vecumam
pl. 19.00 - 20.30 pieaugušajiem no 15 gadu vecumam
 
  
                                                          


      Franču valodas nodarbības iesācējiem ir balstītas uz eksperimentālu mācību metodi, lai palīdzētu katram atrast sev piemērotāku svešvalodas apguves veidu. Apmācība tiks organizēta radošajās darbnīcās, ar māksliniecisku aktivitāšu un spēles elementiem. Līdz ar izrunas un gramatikas vingrinājumiem tiks piedāvāti dažādi paņēmieni, kā izveidot un paplašināt vārdu krājumu. Nodarbību laikā tiks iesaistīti visi mācību grupas dalībnieki.    
   
      Maksa par nodarbību:
  • maksājot par katru reizi: 10 EUR (90 min)  
  • samaksājot par 4 nodarbībām: 9 x 4 = 36 Eur    

Aktiermeistarības studija
  Pa - Galms kultūrai
Iepazīšanās nodarbība 25. novembrī pl.16.00 RLB kultūrizglītības centrā Merķeļa ielā 13 
(plānotais studentu vecums no 13 g.- 21 g.)
 
      
Pedagogi: Juris Jonelis, Lilija Lipora, Jurģis Spulenieks

      Programmas vadītājs - Juris Jonelis  
Plānotās nodarbības: 
piektdienās  pl. 16.00 - 17.15 skatuves runa (Jurģis Spulenieks), 
                      pl. 17.30 - 18.45 skatuves kustība (Lilija Lipora)
sestdienās   pl. 12.30 - 15.30 aktiermeistarība (Juris Jonelis)
      Maksa: 60 Eur mēnesī (4 nedēļas nogales x 6 stundas)
      Studijas programma: Personiskā izaugsme un aktiermeistarība. 
      Aktiermeistarība (attieksme, saskare, pārliecība, publiskā atbrīvotība, parnerība, skatuviskās telpas apguve, tekstuālā telpa, skatuves cīņa, satura un formas mijiedarbība, vēstījums, konflikts un veidi...), publiskā runa - (vēstījums, loģiskais akcents, runas aparāta vingrinājumi, runas raksturs), skatuviskā kustība un deja.
      Studijā apgūsi:
  • Vispārējos skatuves mākslas pamatprincipus.
  • Veidot pozitīvu saskarsmi ar cilvēkiem, plānot, organizēt un īstenot savu radošo darbu. 
  • Spēju analizēt tekstu un skaidri raidīt skatītājam savu vēstījumu.
  • Apgūsi savu radošo potenciālu un spēju mākslinieciskā skatuves formā to realizēt.
  • Prasmi izprast un apgūt savu ietekmi uz dažādām mērķauditorijām.
  • Patstāvīgi sekosi līdzi jaunākajām aktualitātēm kultūras jomā. 
      Lekcijas
      Praktiskās nodarbības
      Individuālās nodarbības
      Grupu darbs
 
 
 
2. stāva zālē, RLB kultūrizglītības centrā Knīpas un Knauķi
16. un 23.novembrī plkst. 16:30-17:30 

Kā vērtīgi izmantot laiku, kamēr bērni apmeklē nodarbības? 
Mammu, nāc uz nodarbību arī tu!
         Mugurā ērts apģērbs, kājās siltas zeķītes. Nodarbības maksa: 4 Eur 
      Skanēšana ir vokāla skaņu terapija, izmantojot meditāciju, balsi, meditatīvus mūzikas instrumentus, paša ķermeni, iekšējo muskulatūru un elpošanu. Tiekoties, mēs gan kopīgi, gan dziļi intīmi un individuāli, sajutīsim, atradīsim, skanēsim, trokšņosim, smiesimies, elposim un būsim tepat - dziļi sevī. Baudīsim. Skanēšana cilvēkā atraisa un rezonē tieši tik daudz, cik tobrīd nepieciešams. Katra nodarbība ir unikāla, process ļoti akurāti pielāgojas aktualitātēm un dalībnieku enerģijām.       Tādēļ – ļausimies! 
Jūti. Dzirdi. Iedvesmojies....Dari. Radi. Skani....Esi.
Satiekamies!