RĪGAS LATVIEŠU BIEDRĪBAS
150 VĒSTURES MIRKĻU
KALEIDOSKOPS
18.11.2017. – 18.11.2018.

 28. vēstures mirklis
 
Savstarpējās saskarsmes un kārtības ievērošanas jomā biedrībā viss nevedas tik gludi, kā gribētos. Rīgas Latviešu biedrības biedru uzvedība ne vienmēr ir spīdoša. RLB runas vīri saņem biedru sūdzības un priekšlikumus, kā uzlabot kārtību biedrības sarīkojumos. 
Saglabājusies 55 RLB biedru parakstīta lūgšana jeb iesniegums (ap 1872.) , pieprasot ieviest kārtības uzrauga amatu. Tajā biedri raksta:
“Biedri jo dienas vairāk no biedrības atraujas, pat neuzdrīkstas biedrību apmeklēt, jo varētu notikt, ka tiem bez nekāda iemesla būtu lamāšanās jādzird jeb vecam vīram būtu no jaunekļiem izzboties.  - - -
Pat pilnā sapulcē, kā to nesen redzējām, daži nekārtīgi un nesajēdzīgi biedri ņēmās pašu biedrību un biedrības priekšniekus apvainot un lamāt. Visu to ievērojuši, mēs apakšā parakstījušies Rīgas Latviešu biedrības locekļi lūdzam Runas vīrus un priekšniecību, lai tā gādātu, ka būtu katrā vakarā biedrības namā kartības uzraugs  kas uztam cieti skatītos, ka neviens netiktu bez kāda iemesla aizskarts jeb nolamāts un lai nenotiktos dažādas nekārtības..  - - -
Jo tikai tad, kad biedrība visus šādus biedrus, kas vai nu nemāk jeb negrib cienīt kārtību un tās ieražas, kas jāievēro, kad ar citiem cilvēkiem saietās, būs no sava pulka izraidījusi, drīkstēsim un varēsim joprojām palikt Rīgas Latviešu biedrības locekļi. It nešaubīgi saredzam, ka Runasvīri, ko mēs tikai tādēļ vēlējuši un tiem uzticējuši, ka tā biedrības un biedru labklāšanu ievēros, arī mūsu lūgšanu paklausīs.”
 
Avots: 
LU Akadēmiskās bibliotēkas Rokrakstu un reto grāmatu krājums, RLB I – 1.3.ap 1872.  

 

Rīgas Latviešu biedrība ir brīvprātīga, neatkarīga sabiedriska kultūras organizācijas, kas dibināta 1868. gadā. Rīgas Latviešu biedrība ir vecākā latviešu organizācija pasaulē, ir nozīmīgu vēsturisku un kultūras notikumu norises vieta Rīgā un visā Latvijā.

Rīgas Latviešu biedrības darbība – kultūras un sabiedriskās aktivitātes, kultūras projektu un programmu veidošana. Rīgas Latviešu biedrības vēsturisko zāļu noma: Lielā zāle, Zelta zāle, Baltā zāle, Līgo zāle, Kluba zāle vai Zelta zāles salons sarīkojumu, konferenču, koncertu, saviesīgu vakaru, izstāžu organizēšanai.


Jānis Vilcāns mūžībā 13.03.2018

2018. gada 13. marts Rīgas Latviešu biedrībai nesis sēru vēsti, mūžībā devies ilggadējais Rīgas Latviešu biedrības tautas deju ansambļa “Vija” mākslinieciskais vadītājs Jānis Vilcāns (10.05.1949 - 13.03.2018.)

 

Pēdējā tikšanās 16.martā (piektdien) 13:00 Ziepniekkalna kapos.


Izsakām visdziļāko līdzjūtību tuviniekiem.Muzicēs jaunie pianisti
17.03.2018

Rīgas Latviešu biedrības Mūzikas komisija laipni ielūdz interesentus Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē 2018. gada 17. martā plkst. 16.00 noklausīties Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas Klavieru nodaļas audzēkņu koncertu.

Lasīt vairāk ...


Komponistu Jāni Ivanovu pieminot
24.03.2018

Rīgas Latviešu biedrības Mūzikas komisija laipni aicina interesentus 2018. gada 24. martā plkst. 14.00 komponista Jāņa Ivanova muzejā, Rīgā, Krūtes ielā 1 apmeklēt muzikālu pēcpusdienu Komponistu, profesoru JĀNI IVANOVU atceroties.

Lasīt vairāk ...


Koncertcikls – konkurss "Talants Latvijai"
25.03.2018

Rīgas Latviešu biedrība, Latvijas Bērnu fonds, Brāļu Jurjānu biedrība aicina uz koncertcikla – konkursa "Talants Latvijai" 27. sezonas koncertu 2018. gada 25. martā plkst. 13.00 Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē. Sarīkojumā muzicēs Ernesta Vīgnera Kuldīgas Mūzikas skola, Mārupes Mūzikas un mākslas skola un Augusta Dombrovska Mūzikas skola.

Lasīt vairāk ...


AUTORS. SKAŅA. PERSPEKTĪVA. VOLUME II
25.03.2018

AUTORS. SKAŅA. PERSPEKTĪVA. VOLUME II / INSTRUMENTĀLĀS KAMERMŪZIKAS KONCERTS 25. marts 19.00 Rīgas Latviešu biedrības nams, Zelta zāle Festivāla “Latvijas Jaunās mūzikas dienas 2018” intriģējošākais koncerts veidots kā turpinājums eksperimentālās akadēmiskās latviešu kamermūzikas stāstam. Dažādi kameransambļu sastāvi paver iespēju tembru azartiskai saspēlei un atraisa skaņuraksta pārdrošo skanējumu. Komponisti savā iztēlē aizceļojuši uz pirmsklasicisma laikmetu, iedziļinājušies mūsu folkloras krājumos, ļāvušies meditācijai kalnu virsotnēs vai arī sapņaini lūkojošies liriskā tēlojumā.

Lasīt vairāk ...


Krāsainā pasaule. Dažādu gadu dažādas gleznas
15.04.2018

Rīgas Latviešu biedrības Baltajā zālē no 2018.gada 13.marta līdz 15. aprīlim apskatāmas mākslinieka Jāņa Gunāra Kalnmaļa gleznas.

Lasīt vairāk ...


XXVI VISPĀRĒJIE LATVIEŠU DZIESMU UN XVI DEJU SVĒTKI
26.08.2018

XXVI VISPĀRĒJIE LATVIEŠU DZIESMU UN XVI DEJU SVĒTKu PROGRAMMA

Lasīt vairāk ...