RĪGAS LATVIEŠU BIEDRĪBAS
150 VĒSTURES MIRKĻU
KALEIDOSKOPS
18.11.2017. – 18.11.2018.

 47. vēstures mirklis
 1870.gadā viena no aktīvākajām RLB komisijām bija Zinātnības komisija. Pārskatā pat Rīgas Latviešu biedrības darīšanām un rēķiniem 1870.gadā teikts: 
“Komisija  tāpat kā agrāki turēja savas sēdēšanas ik pārnedēļas, bet vasaras mēnešos tik reizi mēnesī. Turpretī oktoberī, kad uz goda maksu iesūtītas lugas tike apspriestas, ik katru nedēļu. 
   No komisijas darbiem visuvairāk pieminama ir grāmatu apspriešana.
Apspriestas tika, trīs drukātas grāmatas:
1)      Tērauda rēķinu grāmata.
2)      Janiševska Bāriņa Māre un
3)      Vadons caur katķisma mācību.
Divi priekš drukāšanas iesūtīti raksti:
1)      Kalps Martiņš un
2)      Īsta brūtgāna un brūtes uzticība.
3)      ---
4)      Zinātnības komisija vēl salasīja dažas etnogrāfiskas ziņas un tautas dziesmas un darbojās vēl arī dažām sīkām apspriešanām.”

Avots: 
Pārskats par Rīgas Latviešu biedrības darīšanām un rēķiniem 1870 gadā.
Rīgā, 1872. Spiests Krievu un Latviešu grāmatu spiestavā pie K. Stālberg.  

 

Rīgas Latviešu biedrība ir brīvprātīga, neatkarīga sabiedriska kultūras organizācijas, kas dibināta 1868. gadā. Rīgas Latviešu biedrība ir vecākā latviešu organizācija pasaulē, ir nozīmīgu vēsturisku un kultūras notikumu norises vieta Rīgā un visā Latvijā.

Rīgas Latviešu biedrības darbība – kultūras un sabiedriskās aktivitātes, kultūras projektu un programmu veidošana. Rīgas Latviešu biedrības vēsturisko zāļu noma: Lielā zāle, Zelta zāle, Baltā zāle, Līgo zāle, Kluba zāle vai Zelta zāles salons sarīkojumu, konferenču, koncertu, saviesīgu vakaru, izstāžu organizēšanai.


Rīgas Latviešu biedrībā izskanējusi Jāņa Streiča vakarēšana “Kā tālā bērnībā”
11.05.2018

2018. gada 11. maijā plkst. 19.00 Rīgas Latviešu biedrības (RLB) Lielajā zālē norisinājās RLB Goda biedra JĀŅA STREIČA vakarēšana ,,KĀ TĀLĀ BĒRNĪBĀ”. Skatītājiem bija iespēja izdzīvotu Jāņa Klīdzēja stāsta ,,Zelta krustiņš” varoņa Benedikta mīlestību, ko līdz sirds dziļumiem izjust palīdzēja Jānis Paukštello, Karina Lučiņina, Baiba Kranāte un citi dziedošie aktieri, kā arī Ēriks Zeps ar ansambli ,,Rikši” un jaunie dancotāji no Preiļiem.

Lasīt vairāk ...


Teodora Reitera Mūzikas balvas pasniegšanas ceremonija
19.05.2018

Teodora Reitera fonds 2018. gada 19. maijā plkst. 17.00 Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē ielūdz uz labdarības sarīkojumu - Teodora Reitera Mūzikas balvas pasniegšanas ceremoniju.

Lasīt vairāk ...


Koncertcikls – konkurss "Talants Latvijai" 27. sezonas nsolēgums
27.05.2018

Rīgas Latviešu biedrība, Latvijas Bērnu fonds, Brāļu Jurjānu biedrība aicina uz koncertcikla – konkursa "Talants Latvijai" 27. sezonas noslēguma koncertu 2018. gada 27. maijā plkst. 14.00 Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē.

Lasīt vairāk ...


XXVI VISPĀRĒJIE LATVIEŠU DZIESMU UN XVI DEJU SVĒTKI
26.08.2018

XXVI VISPĀRĒJIE LATVIEŠU DZIESMU UN XVI DEJU SVĒTKu PROGRAMMA

Lasīt vairāk ...